Apple Pay je snáď najočakávanejšia služba pre iPhone používateľov na Slovensku, avšak zdá sa, že si počkajú opäť o niečo dlhšie. Spoločnosť mala ohlásiť oneskorenie služby samotným bankám.

Apple zrejme ešte nemá dotiahnuté všetky legislatívne záležitosti, ktoré musí vyriešiť pred oficiálnym vstupom na slovenský trh. Práve tieto problémy by mohli oneskoriť príchod služby Apple Pay, určenej na bezkontaktné platby iPhonom a hodinkami Apple Watch. Vyplýva to z aktuálnych zistení portálu Živé.sk, ktoré získal z prostredia slovenských bánk. Posun podľa zverejnených informácii ešte nie je definitívny, ale Apple mal banky predbežne upozorniť, že sa môže udiať.

Apple pay
Apple

V súčasnosti sa tak ako termín príchodu služby označuje prvý polrok 2019, namiesto doteraz predpokladaného marca. Bližšie detaily ohľadom situácie už nie sú známe. Aj samotné banky totiž podliehajú zmluve o mlčanlivosti a informácií o Apple Pay je dlhodobo minimum. Jednou z mála bánk, ktorá otvorene ohlásila, že je na Apple Pay pripravená a na službu čaká, bola mBank.

Na Apple Pay už netrpezlivo čakajú aj používatelia iPhonov, ktorí majú v tomto smere výraznú nevýhodu v porovnaní s majiteľmi Android zariadení. Google totiž priniesol na Slovensko konkurenčnú službu Google Pay ešte na začiatku minulého roka. Bezkontaktné platby sú celkovo na našom území veľmi obľúbené a používatelia si vo výraznej miere osvojili aj platby smartfónom. Na Slovensku podporuje Google Pay sedem bánk J&T, mBank, N26, Poštová banka, Revolut, Slovenská sporiteľňa, 365.bank.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom