Apple Pay je na spadnutie aj na slovenskom trhu. Tento jav sledujeme už pekných pár týždňov a po mnohých prvotných informáciách tu máme aj jednu konkrétnejšiu. 

V susednom Česku je plejáda bánk, ktoré majú záujem o spustenie Apple Pay čo najskôr a oficiálne uvedenie na trh sa očakáva už na prelome februára a marca. Česká spořitelna chce byť hneď v prvom rade, aby mohla svojim zákazníkom poskytnúť službu čo najskôr. Následne Slovensko bude nasledovať niekedy v priebehu marca, informoval portál Živé.sk. Veľký záujem o platbu iPhonmi u našich susedov javí aj český mBank, ktorý už Apple Pay prevádzkuje aj v Poľsku. Zároveň prednedávnom potvrdil záujem aj tuzemský fintech startup Twisto.cz

Jedna z prvých konkrétnych informácií

Komerční banka, Moneta, AirBank či FioBanka chcú taktiež priniesť službu do praxe čo najskôr. Medzi nerozhodné banky potom patrí Equabank, Creditas, Raiffeisenbank a ČSOB. Spustenie Apple Pay v ich prípade je stále otázne. Jedna z prvých lastovičiek na slovenskom trhu ale bude pravdepodobne mBank. Síce neprišlo oficiálne potvrdenie pre našu krajinu, avšak oznámenie a vyjadrenie pre český trh je k dispozícii, a teda následná podpora sa očakáva aj pre slovenský trh. Takto znelo priame vyjadrenie Martina Dobiša, ktorý sa v mene agentúry zastupujúcej mBank vyjadril pre redakciu FonTech nasledovne:

Technicky sme pripravení, pretože používame rovnaké riešenie ako naša poľská materská banka, kde je Apple Pay veľmi úspešný. Spustenie Apple Pay netrpezlivo očakávame.

Stále tieto vyjadrenia samozrejme treba brať s istou rezervou, avšak vzhľadom k faktu, že Apple Pay s mBank v Česku bude fungovať, niet dôvod si myslieť, že Slovensko bude o niečo ukrátené akonáhle sa Apple Pay oficiálne u nás spustí.

Platenie iPhonom či hodinkami Apple Watch je tak na Slovensku bližšie ako kedykoľvek predtým. Pri otázke ďalšieho veľkého adepta na spustenie Apple Pay, VÚB banky, sme dostali od hovorkyne len nepriame vyjadrenie s odvolaním, že na túto tému nemôžu poskytnúť odpoveď.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom