Doteraz najvýkonnejšou nabíjačkou je 50 W adaptér pre špeciálne edície Oppo Find X a Oppo R17 Pro, ktorý však čoskoro prekoná ešte rýchlejšie nabíjanie. Xiaomi v novom videu demonštruje svoju 100 W nabíjačku, ktorá je schopná doplniť energiu batérie už behom pár minút a čoskoro sa začne vyrábať.

Keď Xiaomi predstavilo svoju poslednú vlajkovú loď Mi 9, stal sa z nej smartfón s najrýchlejším káblovým a bezdrôtovým nabíjaním súčasne. Klasické 27 W nabíjanie dokáže rýchlo nabiť batériu, no na trhu sú aj výkonnejšie adaptéry. Generálny manažér dcérskej spoločnosti Redmi teraz prezradil, že čoskoro bude spustená masová produkcia 100 W nabíjačky. Informácie potvrdil aj prezident Xiaomi, Lin Bin, informuje portál Gizmochina.

Xiaomi's engineers have created a 100W fast charging solution, which can fully charge a large 4000mAh battery in just 17 minutes! Check out the demo and tell us what you think!

Gepostet von Xiang Wang am Dienstag, 26. März 2019

Zatiaľ čo sa Xiaomi nabilo na 100 % už za 17 minút, konkurenčné Oppo malo len 65 % kapacity batérie. Výrobca môže túto technológiu predstaviť spolu s niektorým z nadchádzajúcich prémiových smartfónov. Možným kandidátom je Xiaomi Mi MIX 4, ktoré môže disponovať týmto 100 W nabíjaním. Otázkou ale ostáva, aký vplyv bude mať tak rýchle nabíjanie na životnosť batérií, informuje BGR.

Zdroj: Gizmochina, BGR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom