Len niekoľko hodín po tom, čo vyhlásil, že sa ešte nerozhodol, či zruší zákaz Twitteru pre Donalda Trumpa, nový vlastník sociálnej siete Elon Musk požiadal jej užívateľov, aby hlasovali o návrate bývalého amerického prezidenta na túto platformu. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Musk na svojej sociálnej sieti zverejnil výzvu „Obnovte účet bývalého prezidenta Trumpa,“ s možnosťou pre užívateľov hlasovať buď áno, alebo nie.

Z takmer dvoch miliónov doteraz obdržaných odpovedí bolo 59,6 percenta za návrat bývalého prezidenta, ktorého účet na Twitteri bol zrušený pre jeho úlohu pri minuloročnom útoku davu na Kapitol v snahe zvrátiť výsledky volieb z roku 2020.

Hoci najprv nič nenasvedčovalo tomu, že by sa šéf SpaceX a Tesly mal riadiť výsledkami ad hoc prieskumu, v piatok k nemu doplnil latinské príslovie, naznačujúce, že rozhodnutie bude na užívateľoch Twitteru: „Vox Populi, Vox Dei“ (Hlas ľudu je hlas Boží).

Musk už robil podobné prieskumy v minulosti. Napr. minulý rok sa svojich sledovateľov pýtal, či by mal predať akcie svojej spoločnosti na výrobu elektromobilov Tesla. Po tomto prieskume predal akcie za viac ako 1 miliardu dolárov.

Trump, ktorý používal Twitter ako svoju hlásnu trúbu, mal na tejto sociálnej sieti viac ako 88 miliónov sledovateľov. Povedal, že sa na populárnu platformu nevráti a zostane na svojej vlastnej sieti, ktorú si založil po tom, ako mu bol zrušený účet na Twitteri.

Musk možno definitívne pochová Twitter

V piatok 18. novembra sa spoločnosť rozhodli opustiť stovky zamestnancov, keď ich Elon Musk konfrontoval s voľbou medzi opustením spoločnosti alebo „dlhými pracovnými hodinami pri vysokej intenzite“, informuje The Guardian.

Spoločnosť teraz čelí masívnemu odlivu ľudí a The Guardian ďalej upozorňuje, že dočasne zavrela svoje kancelárie. Zároveň sa na Twitteri začali rozmáhať hashtagy #RIPTwitter a #TwitterDown, ktorými kapitulujú nie len zamestnanci, ale aj používatelia.

Ako sme informovali v samostatnom článku, Twitter v priebehu niekoľkých hodín opustili kľúčoví ľudia. Mnohí z nich sú dokonca priamo zodpovední za chod samotnej sociálnej siete, tá bez nich môže kedykoľvek vypovedať službu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP