Android Pie oficiálne prináša nadstavbu One UI aj pre Samsung Galaxy S8 a S8+ v Európe

Po mesiacoch testovania sa kórejský Samsung odhodlal vydať novú verziu Androidu aj pre svoje staršie modely. Po aktualizovaní minuloročných smartfónov sa dostal rad aj na zástupcov S-línie z roku 2017. Samsung Galaxy S8 a S8+ už dostávajú oficiálnu verziu systému Android Pie s novou nadstavbou One UI aj v Európe.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Len pár hodín po včerajšej premiére novej vlajkovej lode Galaxy S10 potešil Samsung aj majiteľov starších modelov Galaxy S8 a S8+. Táto dvojica totiž v Európe dostáva najnovší Android Pie v aktualizačnom balíku o veľkosti 1,6 GB. Pre stiahnutie aktualizácie je tak vhodné pripojiť sa k Wi-Fi sieti.

Nový update prináša okrem vylepšeného systému aj moderný dizajn nadstavby One UI, ktorá dostala lepšie používateľské prostredie. Spolu s ním prichádza aj najnovší balík zabezpečení od Googlu vydaný 1. februára. Aktualizáciu už potvrdilo viacero používateľov v Belgicku, Holandsku, Nemecku či Spojenom kráľovstve. Onedlho tak zavíta aj na Samsung Galaxy S8 a S8+ na Slovensku.

Zdieľaj
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách.