V popradskej mestskej časti Kvetnica vybudovali nový bikepoint – servisné stanovište pre bicykle s odpočívadlom. Hlavným cieľom projektu bolo podľa samosprávy zvýšiť kvalitu a bezpečnosť služieb v oblasti podpory nemotorovej „zelenej“ dopravy.

Inteligentný prístrešok so solárnymi panelmi na streche je vybavený i nabíjacím bodom pre e-biky so zázemím a základnými servisnými nástrojmi na opravu bicyklov. Informovalo o tom vedenie mesta na webovej stránke s tým, že bikepoint je vybudovaný v súlade s kostrovou sieťou cyklistických trás v Prešovskom samosprávnom kraji.

„Za účelom vyššej bezpečnosti je taktiež vybavený kamerovým systémom a pre zvýšenie komfortu tam bude inštalovaný aj WIFI hot-spot,“ informuje mesto. Nabíjacia stanica na e-biky obsahuje aj dotykový panel so softvérovým riešením, prostredníctvom ktorého je možné zobrazovať mapy okolia.

Projekt z kapitálových výdavkov zo svojho rozpočtu podporil vyšší územný celok, dotáciu miestnej samospráve poskytol v rámci programu Cyklodoprava. Radnica zverejnila na internete aj dotazník na tému doplnkovej infraštruktúry pre cyklistov na území mesta, kde môžu milovníci tohto športu vyjadriť svoj názor.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP