Google postaví za 1 miliardu USD (918,53 milióna eur) neďaleko Londýna dátové centrum, oznámil vo štvrtok (18. 1.) americký technologický gigant. Dodal, že touto investíciou v Británii reaguje na rastúci dopyt po internetových službách v regióne. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Dátové centrum, ktoré sa bude nachádzať na pozemku s rozlohou 13 hektárov, ktorý Google kúpil v roku 2020, sa bude nachádzať v mestečku Waltham Cross, približne 15 míľ severne od centra Londýna. Google v Británii zamestnáva viac ako 7000 ľudí.

Britská vláda, ktorá podporuje investície firiem novej infraštruktúry, najmä v rastových odvetviach, ako sú technológie a umelá inteligencia, označila investíciu Google za „obrovské vyslovenie dôvery“ Spojenému kráľovstvu.

Investícia spoločnosti Google vo výške 1 miliardy USD je dôkazom toho, že Spojené kráľovstvo je centrom excelentnosti v oblasti technológií a má obrovský rastový potenciál,“ uviedol premiér Rishi Sunak.

Toto nové dátové centrum pomôže uspokojiť rastúci dopyt po našich službách v oblasti umelej inteligencie a cloudu a prinesie kľúčovú výpočtovú kapacitu firmám v celom Spojenom kráľovstve,“ uviedla vo vyhlásení finančná riaditeľka Alphabetu, ktorý je materským koncernom Googlu, Ruth Poratová.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP