Bitcoin sa opäť odráža od dna. Atakuje najvyššiu hodnotu za posledný rok

Po dlhšej hodnota začala konečne stúpať a dosahuje najvyššie hodnoty za posledný rok. S rastom Bitcoinu zároveň rastú aj konkurenčné kryptomeny.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Na rast hodnoty Bitcoinu upozornil portál Bloomberg, pričom najznámejšia kryptomena sa k dnešku (27.5.19) vyšplhala od minulého piatku (24.5.19) o takmer 10 % na aktuálnu hodnotu 7666 €. Za posledný mesiac jeho hodnota dokonca stúpla až o 70 %. Za rastom hodnoty naštartoval Bitcoin vyšší záujem zo strany bežných firiem, ako napríklad spoločnosť AT&T, ktorá umožnila svojím zákazníkom platiť službou BitPay.

Bitcoin tak k dnešnému dňu predbehol svoje hodnoty z júla minulého roka a atakuje hodnoty zaznamenané v marci 2018. Pri svojom raste potiahol aj konkurenciu, keďže za posledné dni vzrástla hodnota Litecionu o 9 % a hodnota Etheru o takmer 6 %.

Zdroj: Bloomberg

O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.