iPhony sa veľmi zle predávajú. Apple rieši krízu

Prvé finančné výsledky spoločnosti Apple, ktoré boli zverejnené za fiškálny štvrťrok ešte v januári nesplnili očakávania. Napriek tomu, že do konca druhého štvrťroku zostáva ešte približne 10 dní, analytici už teraz predpokladajú rovnaký výsledok aj v tomto prípade, informuje portál gsmarena.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Tieto obavy potvrdzujú aj prvé predpokladané čísla predaných smartfónov. V tomto prípade uvádzajú analytici 45 miliónov iPhonov, čo je v porovnaní s minulým rokom menej o približne 10 %. Na druhej strane spoločnosť OTR Global hovorí o ešte nižších číslach, konkrétne o počte 37 až 42 miliónov predaných iPhonov.

Dôvodov je určite viacero, no OTR Global za slabým predajom vidí predovšetkým iPhone XR a Xs, ktorého predajné čísla sú taktiež nízke. Očakávané zárobky spoločnosti znamenajú v porovnaní s minulým rokom taktiež mierny pokles a výdavky sa odhadujú na približne 8,6 miliárd dolárov. Nakoľko ide momentálne len o očakávania, oficiálne výsledky budú k dispozícii 30. apríla.

Zdroj: gsmarena

O autorovi
Patrik Zengevald
Volám sa Patrik a som študentom posledného ročníka magisterského stupňa štúdia. Rád športujem a zaujímam sa o novinky nielen zo sveta technológií.