Spotify fungovalo dlhé roky na Apple Watch len ako diaľkový ovládač pre blízky iPhone alebo iné zariadenie s nainštalovanou aplikáciou. V blízkej dobe by sme však mali vedieť vysielať hudbu priamo z hodiniek, informuje The Verge.

Zdroj zároveň upozorňuje, že funkcionalita je momentálne vo fáze beta testovania. Fungovať by to malo zmenou streamovaného zariadenia v pravom dolnom rohu, kde služba ponúkne zoznam zdrojových zariadení vysielanej hudby. Keď už teda máš novú funkcionalitu vo svojej verzii aplikácie na Apple Watch, hodinky by mali byť prvé na zozname.

Nenechaj si ujsť
Neautorizované servisy majú nový problém. Na iPhone 12 nevymenia ďalší základný komponent

Po zvolení hodiniek ťa aplikácia vyzve, aby si vybral perifériu, do ktorej bude hudba vysielaná, čiže do pripojeného zariadenia k hodinkám skrz Bluetooth.

Spotify/Screenshot

Spotify zároveň informovalo o novinke na oficiálnej stránke, kde upozorňuje, že k bezproblémovému fungovaniu prichádzajúcej verzie aplikácie potrebuješ Apple Watch Series 3 alebo novšie, watchOS 6.0 alebo novší (odporúča sa watchOS 7.1) a pripojenie k internetu, či už formou WiFi, alebo napríklad pri behu vonku bez iPhonu u nás nepredávanú Cellular verziu hodiniek s podporou mobilných sietí.

Vyzerá to tak, že Spotify sa aj naďalej snaží odstrihnúť svoje služby od potreby prítomnosti iPhonov a upriamiť ich len na hodinky. Tým dosiahne vyššiu mieru pohodlia u používateľov, ktorým smart hodinky slúžia napríklad ako prostriedok na cvičenie, kedy možnosť nechať smartfón doma ich ešte väčšmi odľahčí.

Hovorca Spotify sa pre portál TechChrunch vyjadril: „Streamovanie Spotify na hodinkách Apple Watch je momentálne v počiatočnej testovacej fáze. Po nej bude funkcionalita dostupná globálne.“

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom