Apple dnes na konferencii WWDC 2020, ktorá vzhľadom na aktuálnu situáciu s koronavírusom prebehla prvý krát bez hostí v amfiteátri Steva Jobsa, predstavil novú verziu systému watchOS 7.

Aplikácia Fitness a sledovanie spánku

Konferencia WWDC 2020 priniesla napriek aktuálnej situácii množstvo noviniek vrátane iOS 14, pričom jednou z nich je aj nový operačný systém pre smart hodinky Apple Watch, watchOS 7.

Systém watchOS 7 prichádza s významnými zmenami, ktoré ocenia najmä športovci. Najväčšou z nich je úplne nová aplikácia Fitness, ktorá nahradí klasickú aplikáciu Aktivity. Tá okrem iného podporuje aj sledovanie aktivity pri tanečných tréningoch a Apple prináša aj podporu navigácie pre cyklistov.

Čo však poteší asi všetkých majiteľov smart hodiniek Apple Watch, je sledovanie spánku. Túto natívnu funkciu si žiadalo množstvo používateľov a americký gigant ju konečne pridal aj do watchOS.  V tomto smere Apple umožní nastaviť si vlastný program pre spánok a zobúdzanie budíkom.

Novinkou je tiež mód „Wind down“, ktorý minimalizuje systém a zapne tichý režim, aby ťa pred spánkom nič nerušilo. Apple ale myslí aj na zdravie používateľov a aj s prihliadnutím na aktuálnu pandémiu prináša do hodiniek funkciu, ktorá bude monitorovať umývanie rúk.

Pomocou strojového učenia hodinky rozoznajú pohyb rúk pri umývaní a zvuk tečúcej vody. Následne spustia časovač, počas ktorého by si mal na odporúčania odborníkov umývať ruky pre správnu hygienu. Po správnom umytí hodinky upozornia používateľa zvukom a naopak, pri nedostatočnom umývaní ho upozornia, že si má ruky ďalej umývať.

Apple do systému pridáva aj widgety priamo na obrazovke ciferníku, pričom vývojári aplikácií budú mať väčšie možnosti ich prispôsobenia. K dispozícii je aj možnosť zdieľať svoje ciferníky s ostatnými pomocou funkcie Face Sharing.

Pribudnú aj ďalšie „komplikácie“, ktoré prinesú na displej hodiniek ďalšie užitočné informácie. Pre jednu aplikáciu budú môcť vyvinúť aj viac ako jednu skratku.

watchOS 7 bude dostupný už na jeseň pre hodinky Apple Watch 3 a novšie. Týmto rozhodnutím tak Apple ukončuje podporu pre Apple Watch 1. a 2. generácie. Podmienkou pre fungovanie nového systému hodiniek bude aspoň iPhone 6S s iOS 14.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom