Spotify je jednotkou v streamovaní hudby, no pozíciu neohrozeného kráľa si musí deň čo deň obhajovať novými funkciami a inováciami.

Aktualizácia 19. mája:

Po nedávnom predstavení vysokokvalitného prehrávania v Apple Music pripravuje odpoveď pre konkurenciu aj Spotify. Po dlhom čakaní na prémiovejšiu kvalitu hudby v tomto streame sa začali objavovať prvé náznaky, že sa Hi-Fi prehrávania dočkáme už čoskoro.

Používateľ na Reddite totiž našiel v aplikácii Spotify pre iOS zmienku o Hi-Fi prehrávaní hudby, informuje 9to5Mac. Hoci sa táto možnosť zobrazila len nakrátko, je to jednoznačným dôkazom, že najväčšia streamovacia aplikácia hudby konečne vypočuje priania svojich predplatiteľov a poskytne im kvalitnejšie prehrávanie muziky.

Pôvodne sa informácie o príchode tejto novinky potvrdili oficiálne ešte vo februári tohto roka. Doteraz však nebolo známe, kedy Spotify s Hi-Fi prehrávaním vyrukuje.

Podľa najnovších správ tak do sprístupnenia tohto programu zrejme už neostáva veľa času a dočkať by sme sa ho mohli v najbližších týždňoch. Spotify ponúkne pri Hi-Fi prehrávaní hudbu v kvalite 16 bitov pri vzorkovacej frekvencii 44,1 kHz.

Pôvodný článok z februára:

Pre najťažší kaliber fanúšikov ale Spotify doteraz neponúkalo tú najvyššiu možnú kvalitu skladieb, keďže automaticky skresával kvalitu. To sa má však podľa oficiálneho príspevku služby v blízkej budúcnosti zmeniť.

NEPREHLIADNI
VEĽKÉ POROVNANIE: Ktorá appka na stremovanie hudby je najlepšia pre Slovákov?

Spotify na udalosti Stream On ohlásilo, že plánuje zavedenie režimu HiFi audia. Pôjde o bezstratový streaming hudby v kvalite CD nosičov, ktorý bol v obdobnej miere doteraz dostupný len na vybraných službách, ako napríklad aj na Slovensku dobre známy Tidal.

Spotify v útrobách nastavení ponúka aktuálne štyri úrovne streamovaných, respektíve následne stiahnutých skladieb – v nízkej, normálnej, vysokej alebo veľmi vysokej kvalite. Zatiaľ čo v tomto prípade ide o nastavenia sústrediace sa na šetrenie dát a interného úložiska, nová HiFi možnosť bude údajne samostatná kategória, sprevádzaná vlastným finančným plánom.

Základný prémiový účet na Spotify stojí 5,99 € na mesiac, pričom v prípade ohláseného HiFi plánu pôjde o drobné navýšenie. Napríklad Deezer ponúka program Deezer HiFi za 8,99 € mesačne (klasické stojí mesačne 5,99 €) a Tidal Hifi u nás stojí 11,99 € mesačne (klasické je rovnaké ako v prípade konkurencie, 5,99 €).

Apple Music takouto vymoženosťou aktuálne nedisponuje. Môžeme očakávať, že Spotify si vďaka svojej rozšírenosti nevyberie drahšiu cestu po vzore služby Tidal, ale skôr sa prikloní k cenovke Deezeru. Nový plán bude dostupný vo vybraných regiónoch už koncom tohto roka a pevne veríme, že sa v tomto užšom výbere objaví aj Slovensko.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom