O tom, že jedna z najočakávanejších hier posledných rokov bola odložená na neurčito už si asi počul. Sony svoju cenenú exkluzivitu na PS4 plánovalo predstaviť vo februári, neskôr sa vydanie odložilo na máj, no a najnovšie už dátum vydania vôbec upresnený nebol. Herná spoločnosť teda hráčom, ktorí si The Last of Us 2 a Iron Man VR predobjednali, vracia peniaze. Netýka sa to však všetkých, upozorňuje Metro.

Zdá sa, že koronavírus nepraje ani hernému priemyslu. Po odkladoch Cyberpunk, Dying Light 2 či Marvel’s Avengers, pred pár dňami prišiel odklad populárnej hry The Last of Us, ktorá sa v máji mala dočkať pokračovania. Spoločne s ňou bol odložený aj plánovaný titul pre virtuálnu realitu Iron Man, ktorý sa mal v ponuke obchodov objaviť v polovici mája.

Keďže ani jeden z herných titulov nedostal náhradný dátum vydania, spoločnosť Sony vracia peniaze za predobjedávky všetkých hráčom, ktorí si hru objednali prostredníctvom PlayStation Store. Ak do tejto skupiny patríš aj ty, nemusíš pre získanie peňazí robiť vôbec nič. Refund totiž bude plne automatický a netreba oň vôbec žiadať.

Sony na svojich oficiálnych stránkach užívateľov žiada, aby si skontrolovali email, v ktorom nájdu dodatočné detaily.

Len digitálne kópie

Vrátanie peňazí sa aktuálne týka výhradne digitálnych predobjednávok uskutočnených prostredníctvom PlayStation Store. Z jeho ponuky The Last of 2 aj Iron Man VR nateraz úplne zmizli a uvedené tituly už nie je možné predobjednať.

Iná situácia platí pri objednávkach fyzických kópií uvedených hier z lokálnych obchodov. V prípade, že si hráč hráč predobjednal niektorý z titulov inou formou ako prostredníctvom PS Store, musí o vrátanie peňazí požiadať priamo svojho predajcu. Spoločnosť Sony vrátenie peňazí za fyzické kópie hry nijak nekomentovala.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom