Ďalšou „obeťou“ koronavírusu je dlho očakávané pokračovanie obľúbenej hry The Last of Us: Part 2. Hra mala byť vydaná 29.mája, momentálne však dátum vydania odložili na neurčito, informuje IGN.

Fanúšikovia dlho očakávaného titulu z postapokalyptického sveta budú musieť čakať. Dátum vydania The Last of Us: Part 2 bol prvotne plánovaný na február 2020, neskôr sa však posunul až na 29. mája. Momentálne ale už nie je aktuálny ani tento dátum a nikto reálne nevie, kedy najočakávanejšia hra posledných mesiacov príde.

Na Twitteri PlayStationu sa objavila správa o tomto veľmi negatívnom rozhodnutí. Globálna kríza totiž ovplyvnila logistiku spustenia hry a zabránila jeho vydaniu na vyššie spomínaný dátum. Rovnaký osud postihol aj ďalšiu hru – Iron Man VR.

ps4 hry 2018
Zobraziť celú galériu (0)
The Last of us: Part II - Postapokalyptický príbeh otca s adoptívnou dcérou v úplne novom pokračovaní. Príbeh sa odohráva o pár rokov neskôr ako prvá časť, pričom aj táto časť je emotívne poriadne nabitá.

Smutnú správu pre herných nadšencov potvrdil aj samotné vydavateľstvo hry Naughty Dog. Podľa ich slov je vývoj hry takmer na konci, a tak je pre nich oneskorenie veľkým sklamaním. Tvrdia, že toto riešenie je najlepšie a spravodlivé pre všetkých hráčov.

Verejnosť sa mala prvýkrát stretnúť s hrou na stretnutí PAX East 2020, no kvôli obavám zo šírenia koronavírusu COVID-19 bola udalosť zrušená.

Seriál The Last of Us

HBO v spolupráci so Sony ale nedávno ohlásili plánovaný seriál založený na udalostiach z pôvodnej rovnomennej hry, o ktorom sme písali v tomto článku. Na jeho tvorbe sa má podieľať tvorca hry, Neil Druckmann, no aj Craig Mazin, tvorca uznávaného seriálu Černobyľ, čo sľubuje skutočne zaujímavé kvality. Nebolo však jasné, kedy seriál The Last of Us vstúpi do výroby a už vôbec nie, kedy sa začne reálne vysielať. Dá sa predpokladať, že koronavírus oneskorí aj jeho vydanie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom