Masívny displej, masívna cena. Aj tak by sa dal charakterizovať nový nezvyčajný tablet od Sony. Jeho špecifickou vlastnosťou je najmä displej z e-papiera.

Roky sme si mysleli, že papier bude jedného dňa zastaraná a nepotrebná vec. Väčšinu jeho funkcií už dokážu nahradiť počítače, smartfóny či tablety. Avšak papier je stále využiteľný aj v technológiách. Aby sme boli konkrétnejší, hovoríme o elektronickom papieri, ktorý sa používa v čítačkách kníh a tabletoch. Sony predstavilo nový model tabletu z elektronického papiera s krkolomným názvom DTP-RP1. Ten je nástupcom predchádzajúceho DTP-S1. Uhlopriečka displeja sa voči staršiemu modelu nezmenila a novinka teda ponúka 13.3-palcový E-Ink displej. Rozlíšenie sa ale zvýšilo na 2200 x 1650 pixelov. Výrobca tiež tvrdí, že displej má „nešmykľavý“ povrch, ktorý prispieva k lepšej editácii dokumentov s priloženým perom. Nový dizajn tabletu je hlavne tenší, ľahší a je hrubý približne ako 30 strán klasického papiera.

zdroj fotografie: Sony

Jedinú nevýhodu predstavuje podpora iba pre PDF dokumenty. Ak teda vlastníš čítačku kníh a napadlo ťa, že by si ju nahradil týmto tabletom od Sony, rýchlo na to zabudni. Japonský výrobca sa stále zameriava viac na biznis, právnikov a výskumníkov ako na bežných čitateľov kníh. Podobný tablet s E-Ink displejom sme už minulý rok videli v podaní výrobcu reMarkable.

Nenechaj si ujsť
Zabudni na slovník či Google Prekladač. Tieto revolučné slúchadlá dokážu v reálnom čase preložiť reč až do 37 jazykov

Sony však  narozdiel od neho nie je žiadne sci-fi a budeš si ho môcť reálne kúpiť. Cena pritom nie je vôbec nízka. V Japonsku sa má začať predávať 5. júna za 80 000 jenov, čo je v prepočte približne 682 €. Sony sa síce zameriava skôr na komerčné predaje, no kúpiť si ho budú môcť aj individuálni zákazníci v oficiálnom Sony obchode.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP