S príchodom roku 2018 sa milovníci smartfónov tešia na konferencie, kde výrobcovia predstavia svoje najnovšie modely. Japonské Sony nám nových nástupcov minuloročných vlajkových lodí zrejme odhalí počas veľtrhu MWC 2018. 

Fanúšikovia smarfónov od Sony sa už zrejme nemôžu dočkať nových Xperií, ktoré do vienka dostanú naozaj výkonný hardvér. Spoločnosť si pripravila vylepšenia v mnohých smeroch a okrem najnovšieho procesora od Qualcommu dostanú nadchádzajúce novinky aj duálny fotoaparát. Celkovo nám Sony môže počas MWC 2018 predstaviť trojicu s označením Xperia XZ1 Premium, XZ1 Plus a XZ1s. Okrem nich však môžeme byť aj svedkami predstavenia modelov strednej triedy ako napríklad Sony Xperia XA2 Ultra, o ktorom sme ťa informovali nedávno.

Nové Xperie s nadupanou výbavou

Hviezdou predstavenia ale rozhodne bude Sony Xperia XZ1 Premium, ktorú bude poháňať najnovší Snapdragon 845. Ten má spolupracovať so 6 GB operačnou RAM pamäťou. Prémiovou výbavou bude tiež 5,5″ displej so 4K rozlíšením, interné úložisko s kapacitou 128 GB, no milovníci fotografovania sa konečne dočkajú aj duálneho fotoaparátu. Ten prinesie rozlíšenie 12 MPx pre každý zo snímačov a pod ním si miesto nájde snímač odtlačkov prstov. Obdobnou výbavou Sony obdarí aj model XZ1 Plus.

Ten ale na rozdiel od výkonnejšieho súrodenca dostane o 2 GB pamäte RAM menej, polovičné interné úložisko a 5,5″ obrazovka prinesie FullHD rozlíšenie. Od neho nebude ďaleko utekať Xperia XZ1s, ktorá má ale disponovať minuloročným Snapdragonom 835 a menším 5,2″ FullHD displejom. Zachovaná ostane veľkosť pamäte RAM a vnútorného úložiska. Predstavením nových Xperií počas konferencie MWC 2018 tak Sony dodrží svoju minuloročnú stratégiu, kedy nám práve pri tejto príležitosti odhalilo prvú Xperiu XZ Premium. Veľkou neznámou ale stále ostáva dizajnová stránka týchto noviniek.

Dočkáme sa už dizajnu bez rámikov?

Kým mnohí konkurenti už podľahli trendu bezrámikových smartfónov, japonská spoločnosť sa stále drží svojho zaužívaného dizajnu. Odhodlá sa Sony konečne okresať rámiky pripravovaných noviniek, alebo opäť sklame fanúšikov veľkou „bradou“ a „čelom“?

Zobraziť celú galériu (0)
Ilustračný obrázok/Sony

Nenechaj si ujsť
Veľký únik špecifikácií top modelu Sony pre rok 2018 je tu

Doteraz sme mali možnosť vidieť niekoľko renderov zobrazujúcich nové Xperie s tenkými rámikmi, ktoré vyzerajú skutočne úchvatne. Dúfame, že sa výrobca prikloní k tejto podobe a my tak už počas MWC 2018 uzrieme jeho prvé bezrámikové smartfóny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom