Nový rok, nové smartfóny. Kapitola 2017 je definitívne uzavretá a môžeme začať špekulovať nad tým, čo prinesie rok 2018. Jeden z prvých únikov sa týka smartfónu vyššej strednej triedy od Sony.

Novú Xperiu XA2 Ultra plánuje japonský výrobca predstaviť ešte v prvom kvartáli 2018. Najnovšie uniknuté fotografie však nepotešia každého.

Hrubé rámiky ostávajú

Minulý rok v smartfónovom priemysle patril okrem iného aj takzvaným „bezrámikovým“ displejom. Tie sa dostali prevažne na vlajkové lode výrobcov, no tento rok by sme ich konečne mohli vidieť aj na lacnejších kúskoch. Sony Xperia XA2 Ultra ale s takým displejom zrejme nepríde. Ako môžeš vidieť na fotografii, na ľavom aj pravom boku sú síce naozaj tenké rámiky, no dizajn kazia (aspoň podľa nás) nevkusné brady vo vrchnej a spodnej časti.

sony xperia xa2 ultra
Zobraziť celú galériu (1)
Slashleaks / FonTech

Nenechaj si ujsť
Veľký únik špecifikácií top modelu Sony pre rok 2018 je tu

Tie sú podobné ako na minuloročnom modeli a v tomto smere teda žiaden veľký progres nenastal. To sa ale nedá povedať o zadnej strane. Na nej totiž pribudol snímač odtlačkov prstov a fotoaparát s bleskom sa presunul z ľavého rohu do stredu vrchnej časti.

Príde už čoskoro

Čo sa týka špecifikácií, tak od Xperie XA2 Ultra sa očakáva 6-palcový FullHD displej, procesor Snapdragon 630 (vítaná zmena voči MediaTeku v minuloročnom modeli), 4 GB pamäť RAM a rozšíriteľné 64 GB úložisko. Chýbať by nemal ani 21 MPx hlavný fotoaparát a duálny selfie fotoaparát. Operačným systémom bude podľa fotografie Android 8.0 Oreo.

Predstavenie Xperie XA2 Ultra môže nastať na jednej z dvoch udalostí. Možnosťou je predstavenie na CES 2018 začiatkom tohto mesiace, ale aj na MWC 2018 koncom februára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom