Nachádzame sa v období, kedy sa začínajú objavovať špekulácie o nových vlajkových lodiach, ktoré budú predstavené v roku 2018. Medzi očakávané vlajkové lode patria nepochybne aj smartfóny od Sony.

S príchodom nového Snapdragonu 845 sa v posledných dňoch objavili mnohé úniky nových vlajkových lodí, ktoré by mali tento nadupaný procesor ponúknuť. Najnovšie sa medzi diskutované vlajkové lode dostal aj smartfón od Sony. Ten je v najnovších únikoch označovaný ako model Xperia XZ Pro-A. Názov naznačuje, že by sa malo jednať o vlajkovú loď pre rok 2018, ktorá príde niekedy v Júni.

Nový dizajn a nadupaný OLED displej

Nové úniky špecifikácií sa objavili v komentároch na stránkach Xperia Blogu a predstavujú vskutku nadupaný smartfón. Sony by na základe týchto únikov mohol po prvýkrát predstaviť OLED displej, a to hneď s rozlíšením 4K. Ten by mal navyše ponúknuť 5,7“ uhlopriečku, čo pri daných rozmeroch naznačuje dlho žiadaný nový dizajn. Jeho súčasťou by mala byť aj odolnosť voči vode a prachu s certifikáciou IP65/68.

Fotoaparát ako sa patrí

Ďalším prekvapením je duálny fotoaparát, ktorý bude obsahovať spracovanie obrazu BIONZ, ktorý poznáme z profesionálnych fotoaparátov od Sony. Duálny fotoaparát teda ponúkne 18 a 12 MPx snímače, pričom hlavný ponúkne solídnu clonu f/1.7. O vysoký výkon sa postará spomínaný procesor Snapdragon 845 a multitasking bude mať na starosti operačná pamäť RAM o kapacite 6 GB.

Podrobné špecifikácie si môžeš pozrieť v našej galérii. Ako to už býva zvykom, spomínané úniky teba brať s rezervou a je možné, že skutočná vlajková loď spomínané špecifikácie neponúkne a úniky sú falošné. Pravdu sa dozvieme pravdepodobne až v júni, no vylúčená nie je ani konferencia MWC 2018 v Barcelone.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom