banner-iphone-7
O Snapdragone 835 počujeme už teraz dosť veľa a budúci rok budeme ešte viac. Tento procesor bude poháňať väčšinu vlajkových lodí, čiže od jeho výkonu závisí skutočne veľmi veľa.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tohtoročný Snapdragon 820 / 821 sa, našťastie, podaril a veríme, že 835-ka nič nepokazí a bude pokračovať v úspešnom ťažení. Na druhej strane tu máme Apple s procesorom A10. Apple A10 doteraz obsadzoval prvé priečky väčšiny benchmarkov, no už dlho tomu tak nebude. Aj Snapdragon 835 sa totiž začína objavovať v najznámejších benchmarkoch, čo ihneď prinieslo priame porovnanie týchto velikánov v segmente mobilných procesorov.

snapdragon-835-antutu-score

O ohromnom výkone novej grafiky Adreno 540 sme už dnes informovali vďaka výsledku z aplikácie GFXBench. V priebehu dňa sa k nám však dostal aj výsledok z AnTuTu, ktorý činí neuveriteľných 181 434 bodov. Pre porovnanie, iPhone 7 Plus s procesorom Apple A10 skóroval so 172 644 bodmi, čo ale zas nie je až taký zásadný rozdiel. Tento vysoký výsledok bol dosiahnutý na prototype s 5,9-palcovým QuadHD displejom, 4 GB RAM pamäťou, 64 GB úložiskom a Androidom 7.0 Nougat.

antutu-najvykonnejsie-smartfony-2015-iphone-6s

TIP: „Problémy s batériou v iPhone 6S sú spôsobené nadbytočným množstvom vzduchu pri výrobnom procese“, tvrdí Apple

Medzitým sa objavili aj nové informácie o chybných batériách v iPhone 6S. Problém spočíva vo vypínaní smartfónov už pri 30 % a riešením je len pripojenie na nabíjačku. Podľa Applu je kusov s chybnými batériami ešte viac ako si pôvodne mysleli. Ako riešenie pre zákazníkov ponúka gigant bezplatnú výmenu batérií postihnutých kusov a momentálne plánuje vydať softvérovú aktualizáciu, ktorá má zozbierať ďalšie informácie o tomto probléme.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
6%
Páči sa mi to
31%
Chcem to
50%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
6%
Neznášam to
6%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.