banner-iphone-7
Zhruba pred mesiacom sa na internete objavili informácie o tom, že batérie v niektorých modeloch iPhone 6S sa chovajú divne. Problém bol v tom, že zariadenia sa začali vypínať už pri 30 % batérie a nezapli sa, dokým nebola pripojená nabíjačka. Apple sa tento problém rozhodol vyriešiť a ponúka bezplatnú výmenu batérií pre všetky postihnuté kusy. 

Problém sa vyskytol pri modeloch 6S vyrobených v septembri a októbri minulého roka. Pre všetky zariadenia s výrobnými číslami z tohto obdobia teda ponúka Apple bezplatnú výmenu ich batérií. Problém nastal vtedy, keď indikátor na displeji ukázal, že hodnota batérie klesla na 30 %. Smartfón sa následne vypol.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone-6s-bateria

Ak chcete zistiť, či má vaše zariadenie nárok na bezplatnú výmenu batérie, stačí navštíviť stránky Apple podpory a do určeného políčka vypísať sériové číslo. Apple navyše oznámil, že sa postará aj o modely zakúpene cez obchodníkov tretích strán. Tieto modely však museli byť zakúpené skôr ako Apple oznámil výmenný program.

iphone-battery

Na čínskych stránkach giganta sa objavila informácia, ktorá objasňuje príčinu problému. Apple objavil, že časť batérií niektorých modelov bola pri výrobnom procese vystavená okolitému vzduchu po dlhšiu dobu ako by mala. Konkrétne sa jedná o batériové priehradky, ktoré boli následne použité v akumulátoroch. Kvôli tomuto sa články vybíjajú rýchlejšie. Nejedná sa však o bezpečnostný problém.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom