Slovenský operátor káblovej televízie a dátových služieb údajne vyhral súd vo veci šírenia českých staníc Prima. Žalobu na operátora vzniesli partnerské spoločnosti TV JOJ v novembri 2016 za šírenie Prima, Prima Cool, Prima Zoom, Prima Max a Prima Love. Súd tak nariadil opatrenie a operátor musel zastaviť šírenie týchto televízii. Informuje portál Živé.sk.

Súd dal za pravdu Satro

Spoločnosti Slovenská produkčná, ktorá vyrába časť obsahu pre TV JOJ a Mac TV, prehrala súdny spor s operátorom Satro. O tejto udalosti informoval samotný operátor, ktorý potvrdil, že Krajský súd v Bratislave uznal dôvody odvolania spoločnosti, na základe ktorých súdny spor vyhral. Ten mal svoje začiatky ešte v novembri 2016. Vtedy súd nariadil spoločnosti Satro pozastavenie šírenia staníc Prima, Prima Cool, Prima Zoom, Prima Max a Prima Love.

Operátor v správe pre médiá uviedol: „Krajský súd v Bratislave v septembri uznal dôvody odvolania sa a zamietol rozhodnutie Okresného súdu v plnom rozsahu. Rozhodnutie odvolacieho súdu je konečné, a preto sa spoločnosť Satro nebude viac k danému prípadu vyjadrovať.“

České televízie u nás pomaly končia

Mnohí si mohli všimnúť neprítomnosť niektorých obľúbených českých staníc v ponuke svojich televíznych operátorov. Od začiatku tohto roka tak absentuje v ponuke televízna stanica Prima. Hoci majú operátori stále v ponuke iné tematicky zamerané televízie Primy, zmiznúť z nej by mali časom aj tie. Prima vraj žiadala slovenských operátorov, aby tieto kanály zo svojej ponuky odstránili.

Zatiaľ len vlastná tvorba

Hlavnú stanicu Prima tak nahradila Prima Plus, ktorá ale vysiela len vlastnú tvorbu a reprízy bez zahraničných filmov. Podobný scenár nasledovala aj televízia Nova, ktorá na Slovensku spustila stanicu Nova International výlučne s vlastnou tvorbou. Z ponúk operátorov tak zmizli stanice Nova, Nova 2, Nova Action, Nova Cinema a Nova Gold.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom