Priatelia boli dlhé roky jedným z hlavných dôvodov fanúšikov na celom svete, prečo si predplácali Netflix. Jeden z najdôležitejších sitkomov všetkých čias opustil streamovaciu službu v Amerike a vybraných krajinách už minulý rok a rovnakou cestou sa teraz seriál vyberie aj na Slovensku.

Ako informuje facebooková stránka fanúšikov Netflixu, sitkom Priatelia s odbitím konca roka opustí streamovaciu službu. Aj napriek rôznym dohadom naznačujúcim, že by seriál v našej krajine mal aj naďalej ostať, Netflix pri titule len pred niekoľkými hodinami začal zobrazovať upozornenie o ukončení podpory.

FonTech

Prečo zmiznú Priatelia z ponuky Netflixu a kde ich nájdeme?

Dôvodom odchodu je s najväčšou pravdepodobnosťou skončenie a ďalšie nepredlženie licenčných práv. Rovnaký osud totiž postretol seriál aj minulý rok v prípade ostatných krajín, keďže napríklad v Amerike je seriál momentálne exkluzivitou konkurenčného HBO Max.

Sitkom Priatelia bol pred samotným spustením HBO Max zamýšľaný ako kľúčový titul novinky, za ktorý bolo HBO ochotné zaplatiť 425 miliónov dolárov, uvádza The Verge.

TMDB

Jedným z dôvodom, prečo HBO zaplatilo astronomickú čiastku za práva na vysielanie, je aj pripravovaný špeciál s legendárnou šesticou hercov. Stretávka mala vyjsť zároveň s uvedením služby, no jej produkcia sa aj vďaka pandémii koronavírusu spomalila, pričom momentálne má špeciál vyjsť v priebehu budúceho roka.

Vzhľadom na to, že najdrahšia, no zároveň technologicky najvyspelejšia služba HBO Max sa v priebehu druhej polovice budúceho roka dostane aj k nám, na návrat seriálu do priestoru streamovacích služieb si musíme niekoľko mesiacov počkať.

Na druhej strane, pri pohľade na dlhoročnú politiku HBO sa aspoň môžeme tešiť na fanúšikmi vyprosený dabing, ktorý v prípade Netflixu chýbal. Minimálnou istotou tak bude aspoň čeština, no nedivili by sme sa, keby HBO siahlo aj po slovenskom dabingu, ktorý v prípade HBO GO (kedy sa očakáva, že ho Max nahradí) nie je raritou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom