Ešte vo februári sme ťa informovali o tom, že legendárny sitkom Priatelia sa po 16 rokoch vráti vo forme špeciálu pod taktovkou HBO. Odvtedy sa po projekte akoby zľahla zem a jediné, čo sme sa dozvedeli bolo, že opätovné stretnutie Priateľov sa kvôli svetovej pandémii odložilo na neurčito.

Trocha svetla do záležitosti aktuálne vniesol The Wrap, ktorý vyspovedal Martu Kauffman, spolutvorkyňu pôvodného seriálu. Tá v rozhovore odhalila, že projekt aj naďalej pokračuje a natáčať by sa malo začať približne o dva mesiace, teda niekedy v auguste.

Návrat Priateľov v podobe špeciálu odvysielaného výhradne v rámci HBO Max, mal byť jedným z hlavných highlightov spustenia novej streamovacej služby. HBO Max bolo v Spojených štátoch spustené podľa plánu 27. mája, sľubovaný diel Priateľov však v ponuke novej platformy chýbal. Dôvodom odkladu nebolo nič iné ako pandémia COVID-19, ktorá sa tvrdo podpisuje nielen na filmových tržbách, ale tiež na nekonečných odkladoch natáčaní.

Obeťou oneskorenej produkcie sa stal aj špeciál Priateľov, ktorého natáčanie by malo podľa Marty Kauffman pokračovať v auguste tohto roka. Všetko však bude záležať predovšetkým na aktuálnej situácii, otvorení štúdiá a sile druhej vlny koronavírusu, ktorá sa podľa viacerých zdrojov aktuálne začala.

moviestillsdb.com

Na hereckej zostave sa nič nemení a v jedinečnom diely uvidíme všetkých pôvodných protagonistov. Vráti sa teda Jennifer Aniston (Rachel), Courteney Cox (Monika), Lisa Kudrow (Phoebe), David Schwimmer (Ross), Matthew Perry (Chandler) a Matt LeBlanc (Joey). Naďalej rovnako platí aj účasť oboch tvorcov seriálu Marty Kauffman a Davida Kranea.

Čo od očakávaného špeciálu vlastne čakať? S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o stretnutie hlavných postáv, ktoré ponúknu ich spomienky na natáčanie, komentár k vybraným situáciám a odhalia zaujímavosti zo zákulisia nakrúcania.

Potvrdené bolo, že špeciál nemá žiadny pripravený scenár, vo veľkom sa teda bude improvizovať a mohlo by ísť o voľnú debatu na vybrané témy. Marta Kauffman v rozhovore upresnila, že v istom zmysle nový diel divákom môže pripomínať akýsi mini dokument, ktorý však ponúkne množstvo humoru a sviežich nápadov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom