O začiatku prvej profesioniálnej online lige hry FIFA sme ťa informovali takto pred týždňom. Fanúšikovia e-športov tak mali už v priebehu tohto týždňa možnosť vychutnať si prvé zápasy.

Prvá online profesionálna liga v hre FIFA odštartovala 26.10. sériu live komentovaných zápasov. Na čele s novým generálnym partnerom a telekomunikačným operátorom SWAN, hostí 10 najlepších hráčov z popredných futbalových a ešportových klubov. Hráči sa stretnú v súboji o celkové víťazstvo v režime Kick-off na konzole Playstation 4. Ligu tvorí celkovo 45 dvojzápasov a všetky môžeš sledovať na Facebooku, Twitchi a najnovšie od 5.11 už aj na Huste.tv.

Zobraziť celú galériu (3)
Tlačová Správa FIFA PRO League

Otvárací zápas ligy bol v réžií hráčov Slovana – Lumasa2 vs. rSp17. V prvom súboji sme boli svedkami gólovej prestrelky, v ktorej sa víťazstvo podarilo získať rSp17 po stave 4:5. V druhom zápase jednoznačne dominoval Lumasa2 a po súboji 5:1 si odniesol vzácne 3 body.

Druhý dvojzápas hostil derby medzi FCST Alex a ASTN.Doli97. Prvé stretnutie sa skončilo veľmi tesne. Hráčovi Trenčína sa podarilo svojho súpera zdolať výsledkom 1:2 a zapísať si tak prvé 3 body do tabuľky. Druhý zápas skončil v prospech hráča trnavského Spartaka a po výsledku 4:2 oplatil súperovi prehru.

Posledný súboj, ktorý sme mohli v pondelok 26.10. sledovať odohrali hráči Entropiq a Trnavy. Huhnak do ligy vstúpil s istotou a prvý zápas suverénne dominoval, nakoľko vyhral 4:1. Na druhý zápas sa FCST Kali pripravil lepšie a podarilo sa mu vybojovať prvý bod do tabuľky po nerozhodnom stave 1:1.

Najbližšie zápasy nás čakajú vo štvrtok 5.11.2020 od 19:00, kedy nás čaká viacero kvalitných duelov, napríklad medzi FCST Alex a Lumasa2, ktorý zastupuje Slovan. Na čele tabuľky sa s 10 bodmi momentálne stále drží Huhnak z tímu Entropiq. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom