Nitrianski vývojári z Centurion Developments ukazujú nové obrázky ich chystanej hry Forgotten but unbroken, zasadenej do 2. svetovej vojny. Taktický titul si posvieti na menej známe osobnosti i udalosti najväčšieho vojnového konfliktu v našich dejinách.

Forgotten but unbroken, ktorý pôvodne vznikal po menom Secret War, hráčov prenesie na bojiská, kde budú veliť jednotkám naprieč viacerými regiónmi.

Ukáže aj československých partizánov

Hlavnou postavou príbehu bude Martin, ktorý sa po začiatku vojny stáva súčasťou mašinérie a pomocou spojencov Európu zbavuje z nacistického zovretia.

Hra predstaví množstvo skutočných historických postáv, na ktorých čele bude stáť hlavný záporák celého príbehu, obávaný Otto Skorzeny, ktorý sa počas 2. svetovej vojny ukázal ako zručný a nemilosrdný taktik.

ZÁBERY Z HRY: 

Autori sa v novinke sústredia aj na množstvo menej známych bitiek, osobností a príbehov, zaujať môže aj mechanizmus diplomacie, na základe ktorého spojenci odmeňujú, prípadne odsudzujú vývoj v kampani.

Počas príbehových misií hráči narazia aj na československý odboj a príbehy našich hrdinov, korením hrateľnosti bude aj budovanie a správa vlastnej partizánskej základne.

Čítal si už? 
Rusi nazvali ich hru nacistickou propagandou. Ukrajinské štúdio vracia úder najdokonalejším spôsobom

Hrateľnosť samotná je ladená takticky, autori neskrývajú inšpiráciu známymi hernými sériami ako X-Com alebo Silent Storm, okrem správy jednotiek bude tiež možné najímanie a výcvik vojakov so špeciálnymi triedami a stromom zručností.

Forgotten but unbroken zatiaľ nemá stanovený dátum vydania, isté však je, že ambiciózna novinka ku nám dorazí aj s profesionálnym českým dabingom. Hlasy ústredným postavám prepožičajú napríklad Marek Vašut alebo Petr Rychlý.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP