Od začiatku vojny na Ukrajine už prakticky celý svet odsúdil ruskú inváziu a často sa k rôznym iniciatívam pridáva aj herný priemysel. Po tom, čo viaceré spoločnosti zastavili svoje obchodné operácie v Rusku či podporu pre tamojší trh, k vojne sa rozhodli najnovšie vyjadriť aj ukrajinskí vývojári z herného štúdia Starni Games.

Tento týždeň oznámili svoj špeciálny charitatívny projekt Ukraine War Stories. Hra je súborom vizuálnych románov založených na skutočných udalostiach, ktoré sa odohrali počas ruskej invázie.

Jednotlivé príbehy budú rozdelené do troch kapitol. Prvá z nich sa bude odohrávať v meste Hostomel, druhá vyrozpráva autentický príbeh Oleksandra Androshchuka, člena spomínaného herného štúdia Starni Games, ktorý sa celý týždeň skrýval pred ruskou okupáciou vo svojej garáži.

Tretia kapitola nás napokon zavedie do zničeného mesta Mariupoľ na juhu Ukrajiny, kde Ukrajinci dlhé týždne vzdorovali ruským útočníkom v miestnych oceliarňach.

Vydanie Ukraine War Stories pre PC je naplánované na október 2022 a bude zadarmo. Hru si však môžu fanúšikovia vyskúšať na Steame už teraz, kde si  stiahnu demo obsahujúce prvý príbeh z hry.

Starni Games

Ukrajinské herné štúdio tak najdokonalejším možným spôsobom odpovedá na situáciu z roku 2020, keď ruské médiá spustili frontálny útok na jeho strategickú hru z obdobia druhej svetovej vojny s názvom Strategic Mind: Blitzkrieg.

Viacerí tamojší novinári obvinili hru a jej vývojárov z nacistickej propagandy, čo viedlo k tomu, že  spoločnosť a jej tituly sa náhle stali terčom „review bombingu“ a vulgárnych komentárov ruských hráčov na YouTube.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP