Nie, nejde o vtip, potvrdil to aj PCGamer. Bethesda je naozaj pripravená pýtať od teba 100 eur ročne za kozmetické prídavky do hry, ktorá od začiatku trpí závažnými chybami. 

„Nepodarok, bugfest, nudný a nefunkčný bordel“. Aj týmito prívlastkami bol po svojom vydaní recenzentmi častovaný Fallout 76. Hra pri svojom vydaní neponúkala prakticky nič, čo by vybočovalo z hlbokého priemeru a časť hernej komunity uštipačne konštatovala, že najlepšie na Fallout 76 je, že sa dá odinštalovať.

Fallout 76 bol zo strany Bethesdy jednoducho veľký krok vedľa a aj keď vývojári mnohými záplatami najväčšie neduhy odstránili, titul bol odsúdený na zánik a stal sa z neho komerčný prepadák. O tom nakoniec svedčí aj dramatický pokles  jeho ceny, keďže novú kópiu zoženieš už za niečo viac než 10 eur, čo ti o kvalitách ani nie rok starej hry mnohé napovie.

Prečítaj si aj
Toto je zrejme najbizarnejšia podmienka na odvolania BANu v hre. Hráči Fallout 76 nadávajú na vývojárske štúdio

Aj napriek slabej kvalite pri štarte sa z Fallout 76 postupom času stala pomerne príjemná záležitosť, ktorá si našla svoju cieľovú skupinu a verných fanúšikov. Všimla si to pravdepodobne Bethesda, pretože práve od nich sa teraz rozhodla pýtať predplatné vo svojom prémiovom modeli s názvom Fallout 1st.

YouTube/Bethesda

Ak sa budeš chcieť stať prémiovým členom, zaplatíš si $13,99 mesačne. Prichystaný je však aj „výhodný“ ročný balíček, ktorý ťa vyjde na baťovských $99,99 (rozumej sto eur). Ponuka, ktorá sa neodmieta? Sotva.

Prečítaj si aj
Toto je 5 najhorších hier za posledných 5 rokov

Bonusový obsah, ktorý ti predplatné zabezpečí, je totiž na smiech. Podľa oficiálnej správy ti Fallout 1st sprístupní súkromné svety, v ktorých budeš môcť hrať sám, alebo si do nich budeš môcť zavolať siedmych kamošov. Súčasťou plateného členstva je aj scrapbox s neobmedzeným úložiskom, 1650 atomov (hernej meny) mesačne, možnosť rýchleho cestovania a ukladania zásob vo forme Survival Tent, špeciálny armor Ranger Armor Outfit a exkluzívnych smajlíkov.

Naozaj si z teba nerobíme srandu, priplatíš si aj za emotikony! Ako informuje Forbes, možnosť zahrať si hru sám alebo na vlastnom svete len so svojimi priateľmi bola jedna z hlavných požiadaviek hneď od vydania hry, tvorcovia sa fanúšikom teda konečne rozhodli vyhovieť. Len si za to budú musieť priplatiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom