Nie, nejde o vtip, potvrdil to aj PCGamer. Bethesda je naozaj pripravená pýtať od teba 100 eur ročne za kozmetické prídavky do hry, ktorá od začiatku trpí závažnými chybami. 

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!
FacebookInstagramYouTube

„Nepodarok, bugfest, nudný a nefunkčný bordel“. Aj týmito prívlastkami bol po svojom vydaní recenzentmi častovaný Fallout 76. Hra pri svojom vydaní neponúkala prakticky nič, čo by vybočovalo z hlbokého priemeru a časť hernej komunity uštipačne konštatovala, že najlepšie na Fallout 76 je, že sa dá odinštalovať.

Fallout 76 bol zo strany Bethesdy jednoducho veľký krok vedľa a aj keď vývojári mnohými záplatami najväčšie neduhy odstránili, titul bol odsúdený na zánik a stal sa z neho komerčný prepadák. O tom nakoniec svedčí aj dramatický pokles  jeho ceny, keďže novú kópiu zoženieš už za niečo viac než 10 eur, čo ti o kvalitách ani nie rok starej hry mnohé napovie.

Prečítaj si aj
Toto je zrejme najbizarnejšia podmienka na odvolania BANu v hre. Hráči Fallout 76 nadávajú na vývojárske štúdio

Aj napriek slabej kvalite pri štarte sa z Fallout 76 postupom času stala pomerne príjemná záležitosť, ktorá si našla svoju cieľovú skupinu a verných fanúšikov. Všimla si to pravdepodobne Bethesda, pretože práve od nich sa teraz rozhodla pýtať predplatné vo svojom prémiovom modeli s názvom Fallout 1st.

YouTube/Bethesda

Ak sa budeš chcieť stať prémiovým členom, zaplatíš si $13,99 mesačne. Prichystaný je však aj „výhodný“ ročný balíček, ktorý ťa vyjde na baťovských $99,99 (rozumej sto eur). Ponuka, ktorá sa neodmieta? Sotva.

Prečítaj si aj
Toto je 5 najhorších hier za posledných 5 rokov

Bonusový obsah, ktorý ti predplatné zabezpečí, je totiž na smiech. Podľa oficiálnej správy ti Fallout 1st sprístupní súkromné svety, v ktorých budeš môcť hrať sám, alebo si do nich budeš môcť zavolať siedmych kamošov. Súčasťou plateného členstva je aj scrapbox s neobmedzeným úložiskom, 1650 atomov (hernej meny) mesačne, možnosť rýchleho cestovania a ukladania zásob vo forme Survival Tent, špeciálny armor Ranger Armor Outfit a exkluzívnych smajlíkov.

Naozaj si z teba nerobíme srandu, priplatíš si aj za emotikony! Ako informuje Forbes, možnosť zahrať si hru sám alebo na vlastnom svete len so svojimi priateľmi bola jedna z hlavných požiadaviek hneď od vydania hry, tvorcovia sa fanúšikom teda konečne rozhodli vyhovieť. Len si za to budú musieť priplatiť.