Porušenie akýchkoľvek pravidiel má za následok rôzne formy trestu. V hernom priemysle je azda tým najpoužívanejším BAN, teda zablokovanie hráčskeho konta. Tvorcovia hry Fallout 76 si však pre týchto hriešnikov pripravili bizarný trest, vďaka ktorému im bude herný účet znova odblokovaný.

Bethesda Studios, spoločnosť, ktorá stojí za Fallout 76, len prednedávnom zablokovala viacero hráčov, ktorí vraj úmyselné podvádzali. Následne im bol zaslaný e-mail, v ktorom je daný jasný BAN, ktorý však môže byť odvolaný po splnení jedinej podmienky.

Tá je natoľko neobvyklá, že spustila celú vlnu kritiky a posmešných reakcií. Podmienkou je napísať esej na tému ‚‚Prečo využívanie škodlivého softvéru tretej strany škodí online komunite‘‘. Esej následne preštuduje personál Bethesda Studios a potom sa uvidí, čo ďalej.

Prečítajte si tiež!
Ľudia vložili do tejto hry už 250 miliónov dolárov. Na pulty predajní sa však tak skoro stále nedostane

Nespokojnosť s týmto trestom vyjadrilo hneď viacero používateľov, ktorí si nie sú vedomí toho, žeby podvádzali. Mnoho hráčov sa tak pravdepodobne v tejto situácii ocitlo nevinne, nakoľko softvér tretej strany síce využívali, ale na niečo úplne iné než podvádzanie. Tieto módy môžu byť využité pre celú škálu efektov, akými sú napríklad zlepšenie grafiky či oprava pretrvávajúcich problémov. Napriek tomu, že to nijako neovplyvní hru ani ostatných hráčov sa aj takýto spôsob rozhodli tvorcovia hry potrestať zablokovaním.

Reakcie používateľov na seba nenechali dlho čakať a internet tak zaplavila hromada sťažností. Najmä na sociálnych sieťach vzniká množstvo statusov či videí, ktoré hovoria o tom, že zo strany Bethesda Studios  je to urážlivé a nespravodlivé.

Viacerí hovoria o tom, že sú dospelí ľudia a nebudú tak písať eseje ako na základnej škole. Pomerne často objavujúcim sa argumentom je aj ten, že ľudia napíšu esej o tom, ako vylepšiť ich hru plnú chýb a rovno ju aj opravia. Potom by nemuseli používať rôzne módy na opravu chýb či vylepšenie grafiky. Na druhej strane sa však aj našli takí, ktorí poctivo esej napísali a už sa aj pochválili tým, že ban bol zrušený a môžu si tak naďalej užívať Fallout 76.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom