Len včera sme informovali o dvoch zásadných novinkách na poli satelitných televízií. Na jednej strane barikády bol Skylink, ktorý zrušil partnerstvo s viacerými poprednými televíziami a na strane druhej je Telekom, ktorý tieto kanály posinil vo svojej ponuke. Skylink má však na tento krok odpoveď, a to v podobe voľného vysielania poprednej televízie AMC, oznámil prevádzkovateľ satelitnej televízie tlačovou správou.

Telekom podpísal novú dohodu so spoločnosťou Discovery, vďaka ktorej si zákazníci Slovak Telekom, Digi Slovakia a T-Mobile Czech Republic môžu vychutnať exkluzívny vzdelávací obsah, ale aj športové prenosy vo vysokom rozlíšení v podobe Eurosport 4K.

Prečítaj si tiež
UPC predstavilo horúcu novinku, internetovú televíziu ponúkne pre masy s TV boxom od Xiaomi

Skylink sa tejto ponuky vzdal a ako sme písali, zameral sa skôr na knižnicu National Geographic. Horkosť u zákazníkov si tak Skylink snaží napraviť voľným spustením televíznej stanice AMC, ktorá ponúka hneď niekoľko svetovo známych seriálov.

AMC pre všetkých predplatiteľov Skylinku bude zdarma dostupné od dnešného dňa do 30. júna. Za tú dobu tak diváci okúsia vynikajúco hodnotené seriálové tituly ako Better call Saul v zatiaľ poslednej sérii alebo celonočné maratóny zombie seriálu Fear the Walking Dead. Na svoje si prídu aj fanúšikovia fantasy, a to v kriticky uznávanom seriáli Knihovníci.

Skylink pred vykonaním zásadnej programovej zmeny už jeden popredný televízny kanál zadarmo sprístupnil. Diváci od 15. apríla do 15. mája mali možnosť vyskúšať knižnicu National Geographic, čo sa operátorovi v tej dobe vyplatilo, keďže v najvyššej špičke zaznamenal 50-tisíc divákov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom