Koncom apríla sme informovali o radikálnej zmene operátora Skylink, ktorý sa od 1. júna rozhodol vynechať vo svojej ponuke viaceré obľúbené TV programy. Programy ako Discovery alebo Eurosport od dnešného dňa v ponuke nenájdeš, píše Skylink v oficiálnej správe.

Avizované zmeny naberajú na účinnosti dnešným dňom. Už vtedy sme písali o kompletnom prekopaní ponuky satelitnej televízie Skylink, ktorej nepríde efektívne naďalej ponúkať televízne kanály Discovery, TLC, Discovery Showcase HD, Animal Planet, Eurosport 1 HD a Eurosport 2 HD.

Prevádzkovateľ tieto programy nahradil už začiatkom mája televíziami Nova Sport 1 HD, Nova Sport 2 HD a National Geographic HD v základnom balíku Smart. Drahší balíček Multi je navyše obohatený o programy National Geographic HD, FightBox a Love Nature HD.

Hlavný ťahák Skylinku je tak exkluzívna knižnica National Geographic, ponúkajúca stovky kvalitných dokumentárnych titulov predplatiteľom programových balíkov Mini, Multi, Kombi a Komplet. Diváci mali možnosť vyskúšať exkluzívnu knižnicu dokumentov od 15. apríla do 15. mája úplne zadarmo.

Prečítaj si tiež
UPC predstavilo horúcu novinku, internetovú televíziu ponúkne pre masy s TV boxom od Xiaomi

V prvých dňoch Skylink zaznamenal sledovanosť u National Geographic presahujúcu hranicu 50 tisíc divákov. Vyzerá to tak, že dopyt zákazníkov po náučnom obsahu je pokrytý. Ako je to však so športovým spravodajstvom?

Eurosport je dlhé roky jednotkou v segmente podávania športových správ, a tak rozhodnutie vynechať dvojicu týchto televízií sa javilo na prvý pohľad ako pomerne kontroverzné. Skylink však svojich priaznivcov v aktuálnej správe uisťuje, že aj naďalej ich bude zásobovať športovými tipmi a spravodajstvom skrz webové stránky, sociálne siete alebo pomocou magazínu Skylink TV.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom