V posledných dňoch sa v súvislosti so spoločnosťou Samsung nehovorí o ničom inom, ako o ich skladacom smartfóne. Fámy o ňom sa internetom šíria už niekoľko mesiacov, no doteraz sme sa nedozvedeli nič bližšie. No prelom prišiel len pred pár minútami a skladací smartfon je konečne tu.

Stalo sa tak len pre malou chvíľou na konferencii SDC 2018. Pôvodne sa síce hovorilo o tom, že zariadenie bude predstavené až začiatkom budúceho roka, no Rouyu FlexPai, prvý skladací smartfón od relatívne neznámeho výrobcu zamiešal kartami, čo zrejme stojí za jeho skorších predstavením.

Priekopnícky používateľský zážitok

Samsung nadväzuje na svoju tradíciu výrobcu, ktorý definuje nové kategórie a budúcnosť v oblasti displejov, a prichádza s prelomovou ohybnou formou smartfónu. Infinity Flex Display spolu s nadstavbou One UI vytvára nový druh mobilného zážitku, ktorý užívateľom umožňuje robiť veci, ktoré s obyčajným smartfónom nie sú možné. Užívatelia teraz majú to najlepšie z oboch svetov: kompaktný smartfón, ktorý je možné rozbaliť, a otvoriť tak väčší displej pre multitasking a sledovanie obsahu. Pri používaní aplikácií je možné rozbalením prístroja hladko prejsť z menšieho na väčší displej. Užívatelia navyše môžu surfovať po internete, sledovať média, byť v spojení a plniť niekoľko úloh naraz bez toho, aby im čokoľvek uniklo, pretože môžu súčasne na väčšom displeji používať tri aktívne aplikácie.

Pretože Infinity Flex Display predstavuje platformu budúcej generácie ďalších smartfónov, Samsung pozýva vývojárov, aby spoločne pracovali na optimalizácii tohto formátu, aby bol používateľský zážitok pre používateľa čo najlepší. Nový smartfón bude bežať na upravenom systéme One UI.

Tento čistý a minimalistický dizajn umiestňuje najrelevantnejší obsah v spodnej polovici obrazovky, čo je prirodzenejšie a pohodlnejšie v prípade držania jednou rukou. Vďaka odstráneniu zbytočných a rozptyľujúcich prvkov sa užívateľ môže lepšie sústrediť a rýchlejšie sa vo svojom telefónu orientuje.

Prečítaj si tiež
Prvý skladací smartfón sveta je tu! Jeho výrobu má na svedomí spoločnosť, o ktorej si doteraz zrejme ani nepočul

Bohužiaľ, Samsung bol na via informácií veľmi skúpy a známe je len to, že displej má po rozložení uhlopriečku 7,8-palca. Bližšie informácie a hlavne špecifikácie by sme sa mohli dozvedieť už v nasledujúcich dňoch a v budúcom roku môžme s určitosťou očakávať súboje popredných výrobcov v tom, kto predstaví lepší a komplexnejší smartfón s rozložiteľnou konštrukciou. Po výreze to tak môže byť novým fenoménom, ktorý je ešte viac extravagantnejší.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom