Čínski výrobcovia už dávno nie sú tí, ktorí v technologickej oblasti ťahajú za kratší koniec. Stále častejšie sa stretávame s prípadmi, kedy čínska spoločnosť príde ako prvá s určitou technológiou a až neskôr ju implementujú veľkí hráči ako Apple alebo Samsung. Oppo dnes svetu ukázalo zatiaľ najrýchlejšiu technológiu na nabíjanie smartfónov, píše The Verge.

Už pár dní dozadu firma propagovala dnešnú udalosť na svojom Twitteri. Čínsky výrobca je dlhodobým lídrom v oblasti rýchleho nabíjania smartfónov a aktuálne môžeš ich vlajkový model Reno Ace 2 nabíjať až 65 W výkonom, ktoré 4000 mAh batériu dobije za 35 minút, informuje AndroidAuthority.

Výrobcovia, ktorí pracujú na rýchlonabíjacích technológiách, musia riešiť problémy spojené s bezpečnosťou nabíjania a degradáciou batérie. Oppo však tvrdí, že pri ich 65W technológii sa kapacita batérie po 800 nabíjacích cykloch zníži na 91 %.

Oppo

Nová 125W technológia dokáže podľa Oppo nabiť smartfón so 4000 mAh batériou na 100 % už za 20 minút a za 5 minút je k dispozícii nabitie minimálne na 41 %.

Technológiu poznáme, smartfón zatiaľ nie

Aj keď novú nabíjaciu technológiu od Oppo už poznáme, spoločnosť zatiaľ neuviedla, kedy a v akom smartfóne ju prvýkrát uvidíme. Model, ktorý bude podporovať 125W nabíjanie, dostane špeciálne batériové články typu double-6C, ktoré dokážu s týmto rýchlim nabíjaním poradiť, nebudú sa prehrievať a sú samozrejme dostatočne bezpečné. Ďalšou novinkou je použitie USB-C konektora aj na strane nabíjacieho adaptéru, ktorý nahradí doteraz používaný USB-A konektor.

Oppo

Okrem najrýchlejšieho káblového nabíjania Oppo zabodovalo aj na poli bezdrôtovej technológie. Firma totiž predstavila aj najrýchlejšiu bezdrôtovú nabíjačku na svete s výkonom až 65W. Tá umožňuje bezdrôtovo nabiť smartfón s batériou o kapacite 4000 mAh za 30 minút. Rovnako ani v tomto prípade zatiaľ neexistuje smartfón, ktorý takéto nabíjanie podporuje.

Oppo

Okrem toho sa Oppo venovalo aj zmenšovaniu menej výkonných nabíjačiek, ktoré teraz dosahujú rozmery štandardných adaptérov. Podarilo sa im napríklad vytvoriť 110W nabíjačku s rozmermi klasického 18W adaptéru.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom