„Notch“ sa v smartfónoch nepáči mnohým používateľom ani dnes a niektorí jednoducho tak preferujú modely s rámikmi než by sa mali pozerať na výrez displeja. Kým sa tento trend zdá sa pomaly vytráca z tohto priemyslu, Sharp predstavil model, ktorý sa zrejme inšpiroval doterajšími vtipmi na adresu kontroverzného výrezu. Sharp Aquous R2 Compact disponuje výrezom vo vrchnej, ale aj spodnej časti smartfónu, kde ho výrobca využil kvôli zachovaniu snímača odtlačkov prstov.

Spomínaš si ešte, keď si prednedávnom internet robil srandu z modelu Google Pixel 3 XL a jeho softvérovej chyby, ktorá na obrazovke zobrazovala druhý virtuálny výrez? Nuž, japonský výrobca elektroniky zobral túto situáciu vážne a do svojej novinky skutočne zasadil dva výrezy, ktoré ukrajujú z hornej a dolnej časti obrazovky. Pre tých, ktorým sa už jeden výrez vidí veľa, je tento smartfón zrejme hotovou pohromou, no nemusia sa obávať. Sharp Aquos R2 Compact sa na náš trh nedostane. Túto podivnú novinku si budú môcť zaobstarať len domáci zákazníci z Japonska, respektíve neďalekých ázijských krajín, a to už do konca tohto roka.

„Notchná mora“ nabrala nový rozmer

Dôvodom výrobcu pre využitie dvoch výrezov displeja bolo, aby si táto novinka mohla zachovať selfie kameru, ale aj snímač odtlačkov prstov na prednej strane a aby bola plocha obrazovky napriek tomu väčšia. V menšom tele s rozmermi 131 x 64 x 9.3 mm nájdeme 5,2″ FullHD+ displej, ktorý sa však netiahne úplne od okraja po okraj smartfónu. Stále sú okolo neho viditeľné rámiky, ktoré mohol výrobca ešte zmenšiť.

Napriek tomu prináša zobrazovací panel kvalitný obraz s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz ako u Razer Phone. Do takmer 1 cm hrubej konštrukcie sa zmestila len malá 2 500 mAh batéria, ktorá má napájať výkonný hardvér. Otázka výdrže na jedno nabitie je teda na mieste. Energiou však bude zásobovať silný procesor Snapdragon 845, ktorý je spárovaný so 4 GB operačnou RAM pamäťou.

Nenechaj si ujsť
Už žiadny výrez a takmer úplne „čistý“ displej. Čínsky výrobca prišiel s prelomovým riešením

K tomu sa pridáva ešte 64 GB interného úložiska, ktoré sa dá rozšíriť pomocou microSD pamäťových kariet. Keďže ide o kompaktnú verziu smartfónu, výrobca urobil kompromis a na jeho zadnej stene nájdeme iba jediný hlavný fotoaparát, no s rozlíšením až 22,6 MPx. Na prednej stene ho vo výreze à la Essential Phone dopĺňa 8 MPx selfie fotoaparát.

Hoci má tento Sharp šmrnc vlajkových lodí, dizajnom by európskych zákazníkov zrejme príliš nepresvedčil. Dvojnásobný „notch“ je už pre mnohých jednoducho priveľa. S nástupom nových technológií je však možné, že sa do hry opäť časom vrátia podobne kompaktné smartfóny ako Sharp Aquos R2 Compact, ktoré však už neprinesú žiaden výrez, natiahnu obrazovku od okraja po okraj a snímač odtlačkov skryjú do obrazovky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú