Jeden z najambicióznejších seriálových projektov súčasnosti, Pán prsteňov, čelí početnej fanúšikovskej kritike. Objavili sa totiž dohady o tom, že jeho tvorcovia chcú v sledovanosti tromfnúť kráľa na poli fantasy, Hry o tróny.

Na tom by samozrejme nebolo nič zlé, pokorenie seriálového fenoménu je koniec koncov snom mnohých tvorcov fantasy. Amazon, ktorý za Pánom prsteňov stojí, sa však Hrám o tróny podľa dohadov plánuje vyrovnať aj v oblasti sexu a nahoty, s čím sa fanúšikovia Tolkiena príliš nestotožňujú.

Ako informuje NME, obavy fanúšikov v posledných dňoch vyvolala dvojica správ z prostredia nakrúcania. Prvým je inzerát, kde filmári hľadajú komparzistov všetkých veľkostí a tvarov starších ako 18 rokov, ktorí nemajú problém s nahotou a chcú si zarobiť 500 dolárov za deň.

www.moviestillsdb.com

Druhou správou, ktorá vzbudzuje znepokojenie, je angažovanie koordinátora intimity, ktorý sa bude starať o pohodlie hercov počas nakrúcania sexuálnych a intímnych scén.

O seriálovom Pánovi prsteňov sa zatiaľ vie len veľmi málo a je možné, že správy sa nakoniec ukážu ako výmysel, napriek tomu vzbudili u množstva fanúšikov negatívne ohlasy, s ktorými sa nebáli podeliť na sociálnych sieťach.

Hlavný problém početná fanúšikovská základňa vidí predovšetkým v tom, že aj keď univerzá Hry o tróny a Pán prsteňov patria do žánru fantasy, svojim zasadením sú absolútne rozdielne a sex s nahotou do Stredozeme jednoducho nepatria.

Samotný autor knižnej predlohy, J. R. R. Tolkien, bol prísnym katolíkom a žiadna z jeho kníh explicitné sexuálne scény neobsahovala. Narastajúcu sexualitu naopak Tolkien považoval za jednu z najväčších morálnych výziev ľudstva.

Nakrúcanie v plnom prúde

Nakrúcanie seriálu aktuálne prebieha spoločne s ďalšími projektami prebieha na Novom Zélande. Premiérka ostrovnej krajiny nedávno vyhlásila pozitívne prognózy a víťazstvo nad COVID-19, nepredpokladá sa preto, že by sa produkcia mala v súvislosti s pandémiou odkladať.

New Line Cinema

Amazon do Pána prsteňov vkladá veľké nádeje. Len za práva na nakrúcanie seriálu spoločnosť zaplatila viac ako 200 miliónov eur, pričom dávnejšie avizovala, že naprieč piatimi potvrdenými sériami do projektu plánuje naliať najmenej ďalšiu miliardu.

Pán prsteňov je tak nateraz najdrahším televíznym projektom v histórii. Výpravná fantasy sa bude odohrávať pred udalosťami Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa a bude zasadená do tzv. Druhého veku, označovaného tiež ako „Age of Núemenor“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom