Prvá zmienka o novej seriálovej podobe legendárnej filmovej trilógie Pána prsteňov padla ešte na jeseň minulého roka. Konkurencia pre Hry o tróny bude Amazon stáť 1 miliardu dolárov, čím sa zapíše ako najdrahší seriál všetkých dôb. V novom dianí seriálového Pána prsteňov budú mať scenáristi na výber množstvo príbehov, ktoré môžu diváka zaujať, no ten hlavný dej sa má sústrediť na Aragorna v jeho mladom veku.

Pôvodná trilógia filmov s námetom z kníh spisovateľa J.R.R. Tolkiena vyjde spoločnosť Jeffa Bezosa poriadne draho. Raz darmo, ak chce Amazon medzi divákmi, ktorí si zamilovali Game of Thrones, uspieť, bude sa musieť buchnúť po vrecku. Dejová línia sa však nebude sústrediť na dianie počas vojny, ale odhalí udalosti predtým než sa stal Aragorn dospelým.

Miliardový seriál oživí milovanú filmovú trilógiu

Na spracovanie deja bude na výber tona materiálov s rozličnými príbehmi a ďalšími udalosťami, s ktorými môže Amazon pracovať a vytvoriť tak jeden z najúspešnejších seriálov všetkých čias. Posledná časť z trilógie, Pán prsteňov: Návrat kráľa, získala až 11 Oskarov a vyhrala všetky kategórie, v ktorých bola nominovaná. Seriál Amazonu sa tak bude snažiť nadviazať na tieto celosvetovo známe tituly, pričom za série zaplatí až 1 miliardu dolárov.

Zobraziť celú galériu (1)
demeliou - WordPress.com

Nenechaj si ujsť
Pripravte sa na návrat Gandalfa! Herec Ian McKellen si chce legendárnu rolu zopakovať aj v seriáli Pán Prsteňov od Amazonu

Konkurencia z dielne Netflixu, seriál The Crown, pritom už bola zosadená kvôli seriálovému Pánovi prsteňov z trónu. Pre porovnanie mal na natáčanie počas piatich sérií Netflix vyhradených „len“ 250 miliónov dolárov. To je štvrtinový rozpočet pre nový seriál Amazonu. Ten by sa mal taktiež dočkať zrejme piatich sérií, čo bolo prezradené ešte v novembri minulého roka, no ich produkcia musí byť hotová už do 2 rokov.

Teší nás, že Amazon so svojou dlhoročnou oddanosťou literatúre je domovom prvých televíznych sérií Pána prsteňov.“ – Matt Galsor, zástupca Tolkien Estate and Trust a vydavateľstva HarperCollins.

Mladý Aragorn bude centrom diania

Amazon sa už o najbližších 24 mesiacov bude snažiť priniesť seriál, ktorý strhne k obrazovkám milovníkov Pána prsteňov a porozpráva im o mladom Aragornovi. Upriamením pozornosti práve na túto postavu sa môže seriálový Pán prsteňov približovať titulu Game of Thrones, kde je stredobodom pozornosti mladý Jon Snow.

Mladý Aragorn by tak mohol byť rovnako hrdinský a temperamentný. Pritom ale nemusí byť tak skleslý ako Snow. Seriálový Pán prsteňov má tak už teraz našliapnuté na poriadny úspech. To, či skutočne bude rovnako veľkolepý ako rozpočet pre jeho natáčanie sa dozvieme až po premiére prvých častí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom