O tom, že ikonická fantasy Pán prsteňov sa dočká televízneho spracovania pod hlavičkou Amazonu sme ťa informovali ešte na konci minulého roka. Odvtedy však o seriáli nebolo počuť v žiadnom smere, na čom sa vo veľkej miere pričinila aj globálna pandémia a zastavenie celosvetovej produkcie filmov a seriálov.

Veci sa v prípade seriálového Pána prsteňov začínajú pomaly vracať do normálu, keďže podľa Ladbible by sa s natáčaním fantasy novinky malo na Novom Zélande začať už v najbližších týždňoch.

Krajina totiž napriek uzavretým hraniciam v spojitosti s COVID-19 vystavila výnimku celkovo 206 členom filmových a seriálových štábov, ktorým povolila vstup na svoje územie a zároveň povolila nakrúcanie.

Pán prsteňov od Amazonu nebude jediným projektom, ktorý sa po nútenej prestávke rozbehne. V nakrúcaní budú pokračovať aj Avatar od Jamesa Camerona, hraný remake japonského anime Cowboy Bebop, za ktorým stojí Netflix a filmové projekty Sweet Tooth, Greatest Beer Run Ever a Power Rangers Beast Moerphers.

Ako informuje TV Show Sace, filmový a seriálový priemysel pre Nový Zéland znamená značný zdroj príjmov. Očakáva sa, že tohtoročné filmové produkcie by mali vytvoriť približne 3 000 pracovných miest a naliať do štátnej pokladnice v priemere 232 miliónov eur.

Podobne ako väčšinu filmov sa seriálov produkciu Pána prsteňov v polovici marca zastavil vírus COVID-19. Amazon do Pána prsteňov vkladá veľké nádeje. Len za práva na nakrúcanie seriálu spoločnosť zaplatila viac ako 200 miliónov eur, pričom dávnejšie avizovala, že naprieč piatimi potvrdenými sériami do projektu plánuje naliať najmenej ďalšiu miliardu.

Ak sa tieto informácie potvrdia, Pán prsteňov bude najdrahším televíznym projektom v histórii. Výpravná fantasy sa bude odohrávať pred udalosťami Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa a bude zasadená do tzv. Druhého veku, označovaného tiež ako „Age of Núemenor“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP