Počítačové a notebookové grafické karty Nvidia RTX patria medzi tie najlepšie na trhu, ktoré si môže dovoliť kúpiť aj bežný zákazník. Ich pomer ceny a výkonu je adekvátny aktuálnej situácii na trhu a hoci spoločnosť na poli dedikovaných grafických kariet zastáva majoritnú pozíciu, AMD má v rukách lepšie karty.

Ako píše portál TechRadar, generálny riaditeľ spoločnosti Nvidia – Jensen Haung – si nedávno nedával servítku pred ústa, keď prehlásil, že grafická karta RTX v notebookoch je takmer rovnako dobrá, ako grafická karta v pripravovaných konzolách od Sony a Microsoftu. Nie je to pritom prvýkrát, čo podobné CEO Nvidie prehlásil. Svoje presvedčenie zdieľal aj pred niekoľkými mesiacmi na konferencii GTC China 2019.

Rade RTX sa darí veľmi dobre

Tento výrok pritom nie je tak ďaleko od pravdy, nakoľko kategória herných notebookov v posledných mesiacoch výrazne narastá a do budúcna má len tie najlepšie vyhliadky. Ako ďalej TechRadar píše, v období Vianoc bolo možné na trhu rekordný počet herných notebookov, pričom vo väčšine obsahovali grafickú kartu rady Nvidia RTX. Aj vďaka riešeniu MAX-Q môžu byť takéto notebooky stále veľmi tenké a pritom v sebe obsahovať výkonnú grafickú kartu.

Nvidia

Nepochybne však ide aj o menší útok na ich konkurenta AMD, nakoľko táto spoločnosť je výhradným dodávateľom grafických kariet pre konzoly a robí tak už niekoľko rokov. Nvidia by sa tak určite rada videla na ich mieste.

Nvidia

Úspech rady RTX je však nepopierateľný, a to aj v prípade bežných kariet. Technológia RTX je jednoducho skvelá a s modelom RTX 2060 aj relatívne lacná a dostupná. Navyše neustále pribúdajú nové hry, ktoré túto technológiu podporujú a prinášajú tak úplne nový herný zážitok pre hráčov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom