Ešte len teraz sme ťa informovali o premyslenej politike Microsoftu, ktorý sa rozhodol, že exkluzívne hry pre očakávaný Xbox Series X sprístupni aj na terajšej generácii konzol. V Sony však v tejto veci zvolili odlišný prístup.

Šéf hernej divízie v Microsofte nás všetkých ubezpečuje, že všetky vydané hry v prvom roku od uvedenia Xbox Series X na trh budú hrateľné aj na terajšej generácii. Pôjde ako o exkluzívne tituly od samotného Microsoftu, tak aj o multiplatformové kúsky vyvíjané tretími stranami.

Na druhej strane je Sony s jeho očakávanou PS5-kou a jej možnosťou absolútnej exkluzivity hier. Tú načrtol herný novinár Jason Schreier z Kotaku v podcaste Splitscreen.

Schreier sa v podcaste vyjadril, že si najnovšie exkluzívne Playstation tituly nezahráme nikde inde ako na PS5. Na druhej strane nás novinár uisťuje v tom, že hry od štúdií tretích strán budú minimálne v prvých mesiacoch od vydania hrateľné, síce v horšej kvalite, no aj na PS4.

Nenechaj si ujsť
8 kultových sci-fi filmov, ktoré nájdeš na streamovacích službách

Ako sme ťa len nedávno informovali, Microsoft sa rozhodol priniesť najnovšie tituly aj pre majiteľov Xbox One. Ako príklad uvádzajú Halo Infinite, ktoré chcú  dostať k čo najširšiemu publiku. Nechcú totiž vzbudzovať u fanúšikov, ktorí na vlak generácie Xbox One nastúpili len prednedávnom, že urobili zlú investíciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom