Nová generácia konzol už pomaly prichádza a s tým je spojené aj množstvo správ i garancií, ako budú nové konzoly vyzerať a akým výkonom budú vybavené. Niektoré z informácií sa ukážu ako úplné výmysly, iné sa naopak časom potvrdia. Práve do druhej skupiny by mohla patriť najnovšia správa týkajúca sa výkonu PS5 a Xbox Scarlett. Ten by mal byť podľa Tweaktown v prípade oboch zariadení totožný. 

Pred pár dňami sme ťa síce informovali o tom, že miska váh v oblasti výkonu je momentálne naklonená smerom k PlayStation 5. Zároveň sme ale upozornili, že (údajne) vyšší výkon konzoly od Sony je spôsobený tým, že je vo vývoji dlhšie, bola herným vývojárom odovzdaná skôr, takže z nej dokážu dostať vyšší výkon. O finálnej podobe výkonu však nepadlo ani slovo a práve tu nám trochu svetla opäť vniesla Resetera a jej užívateľ Kleegamefan, ktorý má mať informácie priamo od vývojárov.

Zdroj údajne tvrdí, že PS5 aj Xbox Scarlett vo výkone dosiahnu zhodne 10 TFLOP. Ak by sa informácia potvrdila, išlo by o významný krok vpred. Podľa Trusted Reviews totiž najvýkonnejšia konzola od Sony, PlayStation 4 Pro, momentálne dosahuje maximum 4,12 TFLOP, v jej prípade by išlo o až o 138 % vyšší výkon. Pri novom Xboxe by bol skok o niečo nižší a predstavoval by nárast o približne 67 %, keďže vlajková loď Microsoftu, Xbox One X, už teraz dosahuje 6 teraflopov.

Letsgodigital

Tweaktown zároveň informuje, že podľa niektorých zdrojov grafický výkon vývojárskej verzie PS 5 vďaka upravenej architektúre Zen 2 a Navi GPU procesorov dosahuje výkon až 13 TFLOP, túto informáciu ale insider na Twitteri následne zmazal. Môže ísť teda len o snahu o senzáciu, ale tiež o informáciu, ktorá ešte nemala byť prezradená.

Prečítaj si aj
Unikli obrázky nového ovládača pre PS5. Priprav sa na jednu veľkú zmenu

Na váhe najnovšej správe nahráva aj ďalší únik, ktorý svet obletel už dávnejšie a hovorí o tom, že obe konzoly majú byť  údajne výkonnejšie ako grafika Radeon RX 5700 XT. Tá ponúka výkon 9,7 teraflopov. Správa o dvojcifernom výkone v prípade PS5 a Xbox Scarlett by teda dávala zmysel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom