Takto o rok prídu na trh nové konzoly od Sony a Microsoftu, ktoré znova posunú úroveň výkonu a hrania. Už dlhé roky pritom v tomto segmente je hlavným dodávateľom hardvéru AMD, čo sa určite nepáči jej konkurentom, medzi ktorých sa zaraďuje aj výrobca grafických kariet Nvidia.

Odveký súboj pokračuje

Každoročne sa predajú milióny kusov herných konzol, čo je pre spoločnosť dodávajúcu harvér skvelý kšeft, ktorý jej zaručuje bezproblémové fungovanie. Jeden kus hardvéru sa predáva niekoľko rokov, čo nie je možné povedať napríklad pri segmente počítačových komponentov. AMD je preto tŕňom v oku mnohým konkurentom, nakoľko je dodávateľom ako procesorov, tak aj grafických jednotiek pre Sony a Microsoft.

Ako píše portál PCGamer, CEO Nvidie na nedávnej konferencii v Číne AMD podpichol vyhlásením, že ich grafická karta RTX 2080 Max-Q určená pre notebooky je lepšia, než ich čip pripravovaný pre konzoly novej generácie. Nesporne ide o spôsob ako na seba upútať pozornosť a prípadne tak v budúcnosti zabojovať o miesto AMD.

Taktiež prezradil, že len v Číne predala spoločnosť v uplynulom roku 5 miliónov herných notebookov, čo je nepochybne veľmi slušný výkon. To len potvrdzuje stúpajúci trend hrania na notebookoch, ktoré sú z roka na rok výkonnejšie a oproti počítačom majú nespornú výhodu v mobilite.

AMD/NVIDIA

S predajom konzol sa však nedá ani zďaleka porovnávať. Z pohľadu zákazníka ide o tú najlepšiu možnosť, ako hrať tie najnovšie hry niekoľko rokov bez toho, aby musel na začiatku vynaložiť veľkú investíciu. Samotné konzoly stoja výrazne menej, než podobne výkonné počítače, čo sa však neskôr dobieha kupovaním predplatného na online hranie či nových hier.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom