Príbeh Samsungu Galaxy Note 7 pozná snáď každý poriadny fanúšik juhokórejského giganta či smartfónového priemyslu všeobecne. Doteraz to vyzeralo tak, že s týmto neslávnym zariadením sme sa nadobro rozlúčili.

No zajačie úmysly Samsungu sú zdá sa oveľa, oveľa premyslenejšie než sa nám môže na prvý pohľad zdať. Vo veľkom sa začína povrávať, že séria populárnych phabletov ešte nekončí a v druhej polovici roka uvidíme nadupanú Note 8-čku, avšak ešte začiatkom júna sa má opätovne spustiť predaj modelu Note 7. Kedže sa s príchodom tejto správy vynára hneď niekoľko desiatok otázok, väčšinu z nich zmetie zo stola dodatočná správa, v ktorej stojí, že nový predaj by sa mal dostať len na rozvojové trhy. Tieto trhy sú napríklad v Indii a Vietname.

zdroj fotografie: TheVerge

Do zoznamu najvýraznejších zmien sa dostane hlavne veľkosť batérie, ktorá ponúkne zmenšenú kapacitu 3000 / 3200 mAh, čo je oproti pôvodnej 3500 mAh jednotke vskutku minimálny rozdiel. Dočkáme sa vraj aj novej konštrukcie, no zvyšné komponenty ostatnú nezmenené. Aj keď sa môže zdať tento krok ako úplne nelogický a v istom bode aj poriadne nebezpečný, najväčší výrobca smartfónov na svete má určite niekoľko dôvodov na opätovný predaj. Či už sa na to pozrieš z hľadiska financií, alebo poskytnutia nadupaného zariadenia pre tieto rozvojové trhy, nakoniec to skutočne nemusí skončiť opätovným fiaskom.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S8 sa na nových fotkách ukazuje s vlastnosťou, ktorú používatelia nenávidia

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú