Tradičné smartfóny s veľkými dotykovými displejmi dnes nájdeme v každej predajni, no s klasickými vyklápacími modelmi sa už takmer nestretávame. Kórejský gigant však zachoval ideológiu týchto zariadení a aj po rokoch ich stále vyrába, hoci upravil ich výbavu podľa požiadaviek trhu. Samsung predstavil vyklápací model W2019, ktorý sa výbavou vyrovná tým najlepším Androidom a cenou hravo prekonáva aj posledné iPhony.

Svetom smartfónov aktuálne rezonujú správy o nových skladacích modeloch, ktoré sa majú stať budúcnosťou tohto priemyslu. Napriek svojim nedokonalostiam predstavujú to, čo budeme držať v našich rukách už o pár rokov. Takýto revolučný kúsok nedávno predstavil aj Samsung, ktorý však krátko na to odhalil ďalší „skladací“ smartfón. Tentokrát však už ide o známe vyklápacie „véčko“.

Vyklápačka s prémiovými vlastnosťami

Ako predošlé modely, aj novinka s označením W2019 nesie známu vyklápaciu konštrukciu, ktorá v sebe schováva obrovský potenciál. Reč je o špičkovom hardvéri, vďaka čomu tento model hravo zapadne medzi ostatne vlajkové lode. Aj uňho totiž nájdeme výkonný procesor Snapdragon 845, veľkú 6 GB operačnú RAM pamäť a 128 GB/256 GB vnútornú pamäť. O výkon a priestor je teda postarané, no Samsung nezabudol ani na kvalitné fotoaparáty.

Ten zadný s dvoma 12 MPx snímačmi prichádza s objektívom z Galaxy S9, teda variabilnou clonou, ktorá dokáže meniť svoje nastavenie od f/1.5 na f/2.4 podľa potreby. Duálnemu fotoaprátu nechýba ani optická stabilizácia obrazu, nahrávanie 4K videa pri 60 fps a spomaleného FullHD videa pri 960 fps. Aj s tak netradičným smartfónom si používateľ užije všetko, čo by našiel u tých najlepších vlajkových lodí s klasickými proporciami.

Nenechaj si ujsť
Samsung oficiálne predstavil svoj skladací telefón. Nastolí novú éru smartfónov?

Kvôli rozmerom sa však do modelu W2019 vmestila 3 070 mAh batéria a z praktického hľadiska sa snímač odtlačkov prstov dostal na bočnú stranu. To všetko ešte výrobca obohatil o Android 8.1 Oreo. Azda najzaujímavejšou časťou výbavy je obrazovka, ktorá je umiestnená na vonkajšej, ale aj vnútornej strane tejto „vyklápačky“. Oba Super AMOLED displeje majú 4,2″ uhlopriečku a FullHD rozlíšenie.

Samsung si však model W2019 cení príliš na to, aby ho ponúkal aj na inom než čínskom trhu a predával bežným zákazníkom. Vyklápací smartfón s tou najlepšou výbavou z jeho produkcie totiž vyjde záujemcu až na 2 400 €. Vďaka tejto sume je vyklápací Samsung jedným z najdrahších Android smartfónov dneška. Napriek tomu si ho už môžu domáci zákazníci predobjednať, a to hneď v troch farebných prevedeniach. Hliníkové telo zdobí platinová, zlatá a ružová farba.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom