Prvý skladací smartfón od Samsung si za posledné mesiace prešiel ťažkými časmi a kvôli problémom sa jeho predaj výrazne oddialil. Ani po reparáte výrobcu však zdá sa nefunguje všetko ako podľa predstáv používateľa a krátko po opätovnom uvedení začal mať tento model ďalšie problémy s obrazovkou. Portál CNET sa preto rozhodol otestovať kvalitu pántov a obrazovky vo vlastnom testovaní, pri ktorom Samsung Galaxy Fold nevydržal tak dlho ako by mal.

Predstavenie tejto novinky začiatkom roka prinieslo do segmentu smartfónov zariadenie, ktoré má predstavovať samostatnú kategóriu pre tých najnáročnejších používateľov s využitím najnovších technológií výrobcu. Ako sa však krátko po prvých testoch ukázalo, Samsung Galaxy Fold nebol na používanie v praxi vôbec pripravený.

Spoločnosť teda musela svoj revolučný model stiahnuť a upraviť. To trvalo niekoľko mesiacov, pokým sa Samsung opäť neodhodlal uviesť Galaxy Fold na trh. Ani potom však nešlo všetko tak, ako výrobca dúfal.

Krehký Galaxy Fold vydržal necelých 120 000 zložení

Už koncom septembra sa objavili prvé správy o škvrnách na displeji, ktoré nevznikli pri neopatrnom používaní. Samsung síce ľudí varoval, aby s týmto smartfónom zaobchádzali opatrne, no zdá sa, že stále nie je všetko dotiahnuté do konca. Úpravami pritom prešla aj samotná konštrukcia, ktorú teraz vo vlastnom teste podrobil záťaži portál CNET. Celý priebeh testovania bol streamovaný počas zhruba 14 hodín a výsledok mohol mnohých prekvapiť. Samsung na svojej oficiálnej stránke uvádza, že podľa interných testov spoločnosti zvládne Galaxy Fold 200 000 zložení.

Nenechaj si ujsť
Samsung prosí budúcich majiteľov skladacieho Galaxy Fold: Pri používaní buďte mimoriadne opatrní

Testovanie spomínaného portálu však ukázalo, že tento skladací smartfón za 2 000 € dokázal bez poruchy vydržať počas 120 000 zložení a následne došlo k poškodeniu polovice displeja. Hoci pri bežnom používaní nebude tento model s veľkou pravdepodobnosťou toľkokrát otváraný a zatvorený, tento test demonštruje odolnosť pántov a samotnej obrazovky, ktorá v tomto prípade vydržala zhruba 60 % zložení v porovnaní s tým, čo uvádza Samsung.

V praxi by tak mal používateľ s týmto skladacím smartfónom zaobchádzať nanajvýš opatrne, pretože ako ukázali doterajšie informácie, aj pri zdanlivo bezpečnom používaní môže dôjsť k zásadnému poškodeniu. Výmena obrazovky v tomto Samsungu totiž nie je práve najlacnejšia.

Výrobca v tomto prípade poskytuje zákazníkom finančnú úľavu a v prvom roku záruky vymení obrazovku za 149 dolárov, čo je približne 135 €. To však platí iba v prípade, ak si záujemca kúpi Galaxy Fold do konca tohto roka, informuje Android Police. Potom už takýto servis stojí až 599 dolárov, teda zhruba 546 €, informuje BGR.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom