Spoločnosti sa neustále predbiehajú, ktoré z nich prinesie lepšie a užitočnejšie inovácie. Vďaka tomu sme sa v oblasti technológií za posledných rokov neuveriteľne posunuli vpred a mnoho noviniek a nepoznaného nás ešte len čaká.

Medzi najväčších inovátorov patrí aj juhokórejská spoločnosť Samsung, ktorá len pred malou chvíľou prezentovala, aké novinky nás čakajú v oblasti zobrazovacích technológií. A je sa rozhodne na čo tešiť. Vzhľadom k novým informáciám sa tiež očakáva, že pripravovaný Galaxy S10 príde s viacerými výraznými vylepšeniami.

Štyri kľúčové technológie

Na konferencii v čínskom meste Shenzhen, na ktorej sa zúčastnilo len vybraných 20 ľudí, ukázala spoločnosť štyri hlavné technológie, ktoré majú byť kľúčové pri vývoji budúcich smartfónov. Nie je prekvapením, že jednou z nich je aj čítačka odtlačkov v displeji, ktorú ponúka stále viac a viac výrobcov. Očakáva sa preto, že Samsung túto staro-novú novinku predstaví spoločne s Galaxy S10. Ďalšou novinkou má byť haptická odozva, čo je v podstate 3D Touch, ktorý môžeš nájsť pri zariadeniach spoločnosti Apple. Je to vlastne reakcia displeja na tlak, čo umožňuje vytváranie rozdielnych akcií pri rôznej sile stlačenia bodu na displeji.

Samsung pracuje aj na nových možnostiach šírenia zvuku, ktoré by umožnili odstránenie klasického reproduktora. Akékoľvek detaily sú zatiaľ nejasné, no najlogickejším riešením je piezoelektrický reproduktor, ktorý má napríklad Vivo NEX S či Xiaomi Mi MIX, pri ktorom sa zvuk prenáša vibráciami po ráme zariadenia. Poslednou novinkou má byť predná kamera, ktorá bude ukrytá pod displejom.

Prečítaj si tiež
Samsung už má flexibilný „nerozbitný“ displej. Vydrží extrémne zaobchádzanie

V podstate nejde o žiadne revolučné novinky a zaujímavo pôsobí predovšetkým selfie kamera pod displejom. Ak by sa ju týmto spôsobom podarilo implementovať do nejakého zariadenia, Samsungu by už nič nebránilo v tom, aby predstavil vôbec prvý smartfón, ktorý bude skutočne bez rámčekov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú