Predbiehanie sa rôznych výrobcov smartfónov navzájom o tom, kto príde s lepším a výkonnejším kúskom je úplne bežné a normálne. Občas však dôjde aj na to, že to niekto z nich v konkurenčnom boji o pozornosť verejnosti aj poriadne preženie a neodpustí si prinajmenšom uštipačné poznámky na sociálnych sieťach.   

Sledovanie oficiálneho amerického účtu Samsung Mobile na Twitteri môže byť z času na čas veľmi zaujímavé, no zároveň znepokojujúce. Čo sa konkurencie týka, nekladie si totiž servítku pred ústa a občas jej uštedrí poriadne uštipačné poznámky.

Zobraziť celú galériu (1)
@Samsung Mobile US / Twitter

Samsung už niekoľko rokov získava pozornosť verejnosti vďaka provokačným vyhláseniam, v ktorých zosmiešňuje Apple za ich rôzne rozhodnutia ohľadom dizajnu a celkový nedostatok inovácií, takže nás môže sotva prekvapiť, že do Googlu sa pustil hneď na začiatku pri oznámení o ich novinkách Pixel 3 a 3 XL. Prekvapujúce je skôr to, že Samsung nebol vo svojich opovrhovačných komentároch na margo 3 XL ešte kvetnatejší. Najväčší predajca smartfónov na svete si tiež zavtipkoval o tom, že „na ňom môžete pristáť s lietadlom“. Nie je úplne jasné, či si týmto „kopol“ do výrezu na Pixel 3 XL alebo veľkosti telefónu ako takého.

Výrez ako letisko

Galaxy Note 9 je v skutočnosti väčší, hrubší a zhruba taký široký ako najnovší smartfón od Google, takže sa pravdepodobne jedná o zmienku o displeji. Samsung navyše svoju nevôlu s výrezom opakovane zdôraznil aj v sérii reklám zameraných na výsmech Apple.

Neostalo to však len pri jednej ironickej poznámke. Na Twitteri sa tiež nechal počuť, že Google nie každý je „rodený vodca„, a že samotný výrez je „fušerina“. Ak necháme posmešky bokom, tieto slová zo sociálnych sietí môžu naznačovať to, čo môžeme v blízkej budúcnosti čakať (alebo skôr neočakávať) od samotného Samsungu.

Nenechajte si ujsť
Aj Samsung Galaxy S10 možno príde už bez obľúbeného konektoru

Vyzerá to, že hejteri výrezu sa môžu spoľahnúť na to, že aspoň jedna spoločnosť nebude robiť zbytočné kompromisy. Podľa najnovších odhalení o Galaxy S10 a plánovanom vypustení audio jacku sa však zdá, že aj Samsung nakoniec podlieha trendom, ktoré zvykol v minulosti ostro kritizovať. Posmievanie sa ako reklamná technika však zatiaľ úspešne zaberá. Nuž, aj taký môže byť konkurenčný boj.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom