Produkcia smartfónov so snímačom odtlačkov v displeji pre komerčné využitie už začala. Svoje kúsky s touto inovatívnou výbavou ukázalo nielen Xiaomi, Oppo, ale aj Huawei v modeli Mate 20 Pro, pričom ich stopy bude nasledovať aj kórejský gigant. Samsung chce výrazne zmeniť svoje smartfóny, ktorým môže dodať nielen nový dizajn s výrezom, ale tiež dve prevedenia snímača odtlačkov prstov v displeji.

Všetko odhalili najnovšie patenty, ktoré môže spoločnosť využiť pri budúcom vývoji svojich nových vlajkových lodí. Aj keď sa Samsung doteraz zdráhal využiť výrez displeja, neskôr sa predsa len môže uchýliť k tomuto riešeniu. Malý „notch“ na ilustráciách nového patentu ale prekonáva ešte väčšie vylepšenie, ktoré významným spôsobom uľahčí odomykanie smartfónov odtlačkom prsta.

Obrovský snímač odtlačkov pokryje celú obrazovku

Kórejská spoločnosť si totiž pripravila patent pre celoplošný snímač odtlačkov v displeji, s ktorým bude odomykanie omnoho jednoduchšie. Odtlačok tak bude táto technológia registrovať na akomkoľvek mieste obrazovky, ktorá by však v tomto prípade mala dostať podľa návrhu z portálu LetsGoDigital aj malý výrez v tvare kvapky vody. Podobné vykrojenie z displeja sme už videli aj pri Essential Phone. Ba čo viac, takýto veľký snímač odtlačkov v displeji by mal dostať aj vlastný procesor, ktorý sa postará o intuitívnejšie a rýchlejšie odomykanie.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S10 môže zaznamenať kompletnú zmenu dizajnu a spŕšku noviniek. Na týchto 7 vlastností sa oplatí počkať

Výhoda takejto technológie pritom tkvie aj v jej všestrannosti, ktorú môže už onedlho využiť prvý skladací smartfón spoločnosti. Ten má byť podľa doterajších správ už na ceste a oficiálne ho zrejme uvidíme o pár mesiacov. Zásadné zmeny sa však môžu týkať aj modelov nižšej triedy, pre ktoré má Samsung taktiež pripravené obdobné vylepšenia. Dizajn druhého patentu pritom pripomína podobu starých smartfónov spoločnosti z dôb minulých, no pridanou časťou je práve menší snímač odtlačkov v displeji.

Je len málo pravdepodobné, aby sa výrobca opäť vrátil k takejto podobe svojich modelov, no spomínanú výbavu môže v budúcnosti skutočne využiť. Pochyby však vznikajú aj pri výreze displeja, ktorý Samsung nikdy nemal v obľube. Miesto neho sa tak neskôr môže ukázať skutočne bezrámikový smartfón, ktorý by eliminoval všetky rámiky okolo obrazovky. Ktovie, možno sa niektorý z týchto dvoch patentov uplatní už v najbližšej vlajkovej lodi, ktorou bude začiatkom budúceho roka nový model Galaxy S10.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom