Pred pár dňami sme sa dočkali veľkolepého predstavenia ďalšej vlajkovej lode z radu Galaxy Note, ktorá priniesla množstvo nových vylepšení. Taktiež sa dostalo na zbrusu nový dizajn, ktorý odstránil takmer všetky rámiky a priniesol obrovský displej obklopený tenkou konštrukciou po bokoch. Práve v tomto smere sa Samsung zmýlil a pri propagácii vo videu a na webe zamenil hliník za nerezovú oceľ, z ktorej mala byť konštrukcia údajne vyrobená, informuje SamMobile.

Krátko po oficiálnej premiére začal kórejský Samsung s propagáciou svojho najnovšieho modelu Galaxy Note 10, ktorý poprvýkrát v histórii prichádza v dvoch rozličných veľkostiach. Obe majú toho mnoho spoločného, vrátane výkonného procesora, kvalitnej obrazovky či samotného dizajnu.

Samsung sa zmýlil pri propagácii nového Galaxy Note 10

Spoločnosť však zrejme kedysi zvažovala, že miesto doterajšieho hliníka môže konštrukciu smartfónov vyrobiť z nerezovej ocele. Práve tento údaj totiž uvádzala aj na svojom webe a vo videu na YouTube. Pravdou však je, že aj Galaxy Note 10 a Note 10+ majú konštrukciu z hliníka tak ako predošlé modely, čo výrobca potvrdil aj pre portál The Verge.

Zobraziť celú galériu (1)
Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Ako séria Samsung Galaxy Note zmenila všetko, čím smartfóny sú a chcú byť

Nahrané video z YouTube bolo krátko po objavení chyby odstránené a údaje na webe Samsung opravil. Aj na slovenskej verzii webovej stránky spoločnosti tak nájdeme teraz materiály „lesklý kov a sklo“. Predošlé video výrobca nahradil novým, kde však nie je zmienka o materiáli, z ktorého je konštrukcia vyrobená.

Pokiaľ by však Samsung skutočne prešiel od hliníka k nerezovej oceli, rozhodne by o tom informoval aj počas oficiálneho predstavenia smartfónov, čo sa ale nestalo. Hoci je tento materiál, ktorý nájdeme napríklad v iPhone XS a XS Max o čosi luxusnejší, dokáže sa ľahšie poškriabať. Samsung tak opäť stavil na overenú klasiku a aj v jeho najnovších vlajkových lodiach teda nájdeme hliníkovú konštrukciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom