Včera večer spoločnosť Samsung predstavila svoj prvý skladací smartfón, o ktorom sme sa ale veľa nedozvedeli. Výrobca bol veľmi skúpy na informácie a prakticky sme sa o smartfóne nič nedozvedeli. 

Nieže by sa to teraz zmenilo, no sú známe aspoň špecifikácie displeja a to ako v zloženom, tak aj otvorenom stave. Samsung si je svojim postavením veľmi istý a dokonca plánuje hromadnú produkciu skladacieho smartfónu. Vyjadrenia sú to minimálne odvážne, nakoľko ide o veľmi špecifické zariadenie a je zatiaľ ťažké predpovedať, ako na takéto zariadenie trh a zákazníci budú reagovať. Úspech či neúspech sa tiež bude odvíjať od cenovky, ktorá bude vzhľadom na technológiu vyššia, než je štandardom u nových smartfónov.

Netradičné pomery strán

Displej nového Samsungu má v zloženom stave 4,58-palcov a rozlíšenie displeja 840 x 1960. Pomer strán je 21:9 a hustota pixelov 420 ppi. Síce to nie je najjemnejší displej na trhu, no stále je to veľmi dobrá hodnota. V rozloženom stave má displej veľkosť 7,3-palca, pri rozlíšení 1536 x 2152 pixelov s výsledným pomerom strán 4,2:3. To je zatiaľ všetko, k čomu sa juhokórejský gigant stihol vyjadriť. Stále tak ostáva mnoho otvorených otázok, na ktoré zatiaľ nie je odpoveď a známe nie sú ani také veci, ako napríklad hardvérové špecifikácie.

Každopádne je to skvelá ukážka toho, ako môžu vyzerať smartfóny v blízkej budúcnosti. Nakoľko ich využívame viac ako kedykoľvek predtým a cieľom výrobcov je zobrazenie maximálneho množstva obsahu. Potenciál v tomto vidí aj spoločnosť Google, ktorá nedávno oznámila, že skladacie smartfóny bude čoskoro podporovať aj samotný systém Android.

Samsung poodhalil informácie o displeji
Zobraziť celú galériu (2)
Shara Tibken/Twitter

Prečítaj si tiež
Samsung oficiálne predstavil svoj skladací telefón. Nastolí novú éru smartfónov?

Takéto zariadenia sú určené predovšetkým pre ľudí, pre ktorých je smartfón/tablet hlavným pracovným nástrojom. Nové UI Samsungu totiž podporuje multitasking až s tromi aplikáciami zároveň a ako to môžeš vyzerať si môžeš pozrieť na fotografii vyššie. Celkovo tak ide o to najlepšie zariadenie, ktoré ponúka skladaciu konštrukciu (aj keď sa zatiaľ nemá veľmi s kým porovnávať).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom