Konferencia CES 2018 nám tento rok priniesla množstvo zaujímavých zariadení, funkcií a technologických vychytávok. Von sa však dostala informácia, že pár vyvolených malo tú česť vidieť ohybný displej od Samsungu.

Ohybné displeje sú v posledných rokoch často spomínané. Displej, ktorý sa dá zložiť doslova ako papier sme však zatiaľ ešte v reálnej prevádzke nevideli. Niet teda pochýb, že každá lepšia spoločnosť chce získať prvenstvo a takýto displej bude chcieť ukázať ako prvá. Samsungu sa to údajne podarilo.

Smartfón s ohybnosťou papiera

Veľkosť samotného displeja je 7.3″ a prichádza s OLED technológiu. Dá sa údajne sklopiť ako do vnútornej, tak aj do vonkajšej strany. Ak displej zložíš dovnútra, jeho prehnutie je iba 1 mm. Pri ohnutí opačným smerom je rádius veľký 5 mm. Inžinieri na tomto zariadení teda pracujú už nejaký ten piatok. Samozrejme ho podrobili aj poriadnej dávke testov. Údajne ho denne skladali niekoľkokrát a celkovo by tento smartfón mal vydržať až 200 000 zložení.

Nenechaj si ujsť
Toto je náhrada chýbajúceho domovského tlačidla v iPhone X

Na CES 2018 to ale nie je prvé skladacie zariadenie. Rovnako LG predstavilo obrazovku, ktorú je možné zrolovať. Spoločnosť ZTE zas predstavila smartfón Axon M, ktorý sa dá zložiť, avšak ten ponúka dvojicu displejov spojených ohybným kĺbom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom