Na CES 2018 v Las Vegas neboli predstavené len nové produkty a koncepty, ale aj kopec zaujímavého príslušenstva. O jedno z najbizarnejších sa postarala čínska spoločnosť, ktorá predstavila externý Home Button pre iPhone X.

Zbaviť sa vecí, ktoré sa pre nás zdajú dôležité, môže byť ťažké. Či už sú to rôzne osobné veci, staré fotografie, alebo technológie v zariadeniach. Bohužiaľ, pokrok nezastavíš a aj keď sa niekedy zdá, že rôzne ‚‚vylepšenia’’ sú skôr krok dozadu, po čase vysvitne, že opak bol pravdou.

Pre tých, ktorí si neradi zvykajú

Medzi najväčších priekopníkov v zavádzaní nových vecí sa určite radí kalifornská spoločnosť Apple. Tento zabijak starých technológií dokázal svojich zákazníkov už viackrát prekvapiť. Spomeňme si na odstránenie 3,5 mm jacku, CD mechaniky v prípade MacBookov či najnovší počin v podobe odstránenia domovského tlačidla pre iPhone X. Týmto sa ušetrilo kopec miesta, ktoré bolo vyplnené displejom a ako bezpečnostnú náhradu zaviedli Face ID. No nie každý sa s týmto krokom dokázal stotožniť.

No aj pre týchto ľudí existuje riešenie. Tento gadget vráti tvojmu iPhonu X domovské tlačidlo a rovnako tak aj 3,5 mm audio jack. O estetickej stránke však v tomto prípade radšej pomlčíme. No otázkou zostáva – je to vôbec potrebné?

Veď iPhone X ovláda kopec skvelých gest, ktoré plnohodnotne nahradia domovské tlačidlo (v rámci funkcie domov a prepínania aplikácií). Navyše sa očakáva, že aj ďalšie smartfóny spoločnosti pôjdu rovnakou cestou. No svoju skupinu zákazníkov s určite nájde.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom